10 klausimų iš internetų Klaipėdos lėlių teatro žmogui

2018, gruodžio 6 0 komentarų

Renata Kutaitė-Raudonienė

DOSJĖ:

Renata Kutaitė-Raudonienė. Klaipėdos lėlių teatre – aktorė.

Zodiako žanklas: šaulys

Išsilavinimas: magistras

Mėgstamiausia spalva: balta

Svajonių vaidmuo: Žibutė

Gyvenimo šūkis: viskas į gera.

  1. Jei galėtum duoti patarimą septynmetei sau, kokį patarimą duotum?

Šovei.

Palauk.

Septynmetei.

Reikia prisiminti. Jau einu į mokyklą? Pirma klasė.

(pauzė)

(juokiasi) mhm (pauzė)

Kokį patarimą aš galėčiau duoti sau.

Kad (pauzė)

Supranti, dabar nežinau: ką reiškia duoti patarimą? Jeigu aš pagalvoju apie save septynerių metų ir aš pagalvoju apie save dabar: kad aš ir patarčiau, aš  k i t a i p  nebūčiau pasielgusi (juokiasi).

(surimtėja, atsidūsėja)

Labai sunkus klausimas. Labai. Na ką aš galiu sau patarti.

(pauzė)

Neišgyventi dėl tos pirmos meilės  t i e k. (pauzelė)

Turbūt… n e b ū t i n a i  jis turi eiti su manimi namo (juokiasi). Galbūt tai patarčiau: neišgyventi tiek dėl pirmosios meilės.

  1. Ar geriau prarastum visus senus, ar būsimus prisiminimus?

(pauzė)

(ilga pauzė, girdisi kitame kambaryje tiksintis laikrodis)

Nesu gavusi sunkesnių klausimų kaip kad šitie du.

(pauzelė)

Žinai, tie prisiminimai, kurie buvo, yra tai, kas tu esi dabar. Tie prisiminimai, kurie dar bus, irgi būsi tu, bet kol kas tavęs nėra. Tad jeigu tu manęs dabar klausi apie tai, ką aš ištrinčiau, tai aš netrinčiau praeities prisiminimų. Nes  t e d u o d ą  man Dievas, kad jų neištrintų.

O ateitis bet kokiu atveju ateis. Tačiau jeigu išgyveni dabartį ir dar sulauki ateities bei esi pasisakęs, kad neištrini praeities prisiminimų, tai didesnė tikimybė, kad jie liks. Labiau apsimoka neištrinti praeities prisiminimų (juokiasi).

  1. Ką norėtum veikti kasdien po vieną valandą?

Labai paprastas dalykas: paskaityti.

  1. Dėl kokių trijų dalykų nemiegi naktimis? Išskyrus „taiką pasaulyje“.

Dėl minčių, kurios ryte atrodo visiškai beprasmės. Tai yra pagrindinis dalykas, dėl ko aš nemiegu naktimis. Kitas dalykas – dėl to, kad būnu pamiegojus dieną.

(pauzelė)

Ir dėl rytdienos premjeros galiu nemiegoti.

  1. Ar Plutonas turi būti laikomas planeta? Paaiškink, kodėl taip manai.

Galiu šiek tiek papasakoti: ilgus dešimtmečius žmonės galvojo, kad Plutonas yra devintoji planeta – kaip Žemė, kaip Venera ir kitos. O dabar štai, kiti žmonės nusprendė, jog Plutono skersmuo yra sąlyginai mažas ir dėl to Plutonas gali būti nebent nykštukinė planeta, taip nebeturėdamas teisės į tikros planetos statusą. Tokia yra Plutono tragedija. Taigi.

Ar Plutonas turi būti laikomas planeta?

(santūriai kikena)

Kaip gaila. Supratau.

(pauzelė)

Šiaip Plutonas  t u r ė t ų  būti laikomas planeta. Todėl, kad dydis visiškai neapsprendžia planetos statuso, mano giliu įsitikinimu. Bet kita vertus, Plutonui aš galiu duoti patarimą – (juokiasi) jeigu jis pasirinktų ištrinti praeities prisiminimus (juokiasi), tai visai gerai jam sektųsi ir be planetos statuso.

Tai aš galvoju, kad: taip, jis turėtų būti laikomas planeta. Bet svarbiausia yra psichinė būsena (krizena). Aš galvoju, visų svarbiausia – būti laimingam.

  1. Ar prieš skambindama telefonu kada nors surepetuoji, ką sakysi? Kodėl?

Dažniausiai – ne, bet kai skambinu gydytojai, surepetuoju (juokiasi). Nes tai yra viena iš mano fobijų. Nežinau kodėl. Bet tie žmonės man kelia baimę. Tai va.

O šiaip nemėgstu, ne.

  1. Tavo namas, kuriame yra visas tavo turtas, netikėtai užsidegė. Po to, kai išgelbėjai savo mylimus gyvūnėlius, dar turi vieną paskutinę galimybę grįžti ir pasiimti iš ten vieną dalyką; ką gelbėtum iš ugnies?

Čia daiktas, dalykas kažkoks? Jei visi gyvi iš ugnies ištraukti, tai, vadinasi, daiktas.

Ką aš pasiimčiau.

(pauzė)

(barbena pirštais)

Arba viską, arba nieko (juokiasi).

Dabar galvoju: na kur aš ten bėgčiau. Jei mes čia taip lengvai kalbame ta tema.

Viską gali turėti. Jeigu esi ištraukęs iš ten visą gyvastį, ką ten [namuose] turi, visa kita yra sentimentalūs prisiminimai arba buityje reikalingi daiktai, be kurių jautiesi nekaip, na, pavyzdžiui, su nevalytais dantimis arba pamiegojęs ant svetimos pagalvės.

Arba, pavyzdžiui, turi namuose močiutės siuvinėtų pagalvėlių – viskas yra labai brangu. Bet jeigu jau yra tokia situacija, kita vertus, turbūt yra labai svarbu priimti viską taip, kaip yra. Ir žinoti, kad yra viskas į gera.

7.1. Tai neimtum nieko. Jeigu yra tokia sąlyga, kad gali paimti tik vieną daiktą, tai geriau neimtum nieko. Aš tik pasitikslinu.

(pauzelė)

(kikena)

Palauk, dar pagalvosiu.

Pasiimčiau atsarginę batų porą.

  1. Jei žinotum, kad mirsi vidurnaktį, ką veiktum 11.45 val.?

(juokiasi)

Ojetau.

Mėgaučiausi gyvenimu. Rimtai, mėgaučiausi gyvenimu. Turbūt būtų visi, kurie galėtų būti, iš mano artimų žmonių; būtų gal šimtas su trupučiu [žmonių], su kuriais aš norėčiau būti visaip kaip, šnekėt nesąmones, juoktis, ironizuoti, atsigerti skanaus vyno pusantros taurės. Ir viskas.

 

  1. Jeigu tavo gyvenimas būtų pasaka, kuri (jau esanti) pasaka tai būtų? Kodėl?

Nežinau, čia labai,  l a b a i  atsakingas atsakymas, nes… Supranti kodėl? Čia labai daug psichologijos, čia net psichologijos  p a k r a i p a.

Ir dabar turiu tau prisipažinti, iš kokios aš esu pasakos.

Bet aš nežinau, iš kokios aš esu pasakos.

„Raudonoji gėlelė“.

Dabar tu turbūt juoksies, bet aš neatsimenu tos pasakos siužeto. Aš prisimenu, kad ta pasaka man buvo pati gražiausia vaikystėje. Animacija. Tas filmukas man buvo pats gražiausias. Tai va. Siūlau pasižiūrėt.

 

  1. Koks yra tavo didžiausias tavo gyvenimo pasiekimas?

Kad gimiau.

Na kokie dar pasiekimai be to pasiekimo? Nė vieno pasiekimo be šio pasiekimo nebūtų, o iki tol tai.. čia yra filosofinis klausimas: pasiekimai ar likimas. Ką reiškia tas įdėtas darbas? (juokiasi) Tad pasiekimas yra gimti. Ateiti į šį pasaulį.

Renata – profesionali lėlių teatro aktorė, sukūrusi vaidmenis 16 Klaipėdos lėlių teatro repertuarinių spektaklių, aktyviai dalyvaujanti tarptautinio lėlių teatrų festivalio „Karakumų asilėlis“ kūrybiniame procese; viena iš meninės edukacinės „Karakumų asilėlio mokyklėlės“ iniciatorių ir vadovių. Renata Kutaitė 2014 m. įvertinta kaip geriausia aktorė Grodno lėlių teatrų festivalyje „Lėlės prie Nemuno“. 2015 m. įteikta Klaipėdos miesto padėkos kaukė už sukurtus vaidmenis spektaklyje „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ Klaipėdos lėlių teatre.

 

Aktoriniai darbai Klaipėdos lėlių teatre: 2018 m. „Kad tave žąsis“ / rež. G. Radvilavičiūtė 2017 m. „Familia“ / rež. V. Kairys 2017 m. „Tėtis ir jūra“ / rež. G. Radvilavičiūtė 2015 m. „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“/ rež. G. Radvilavičiūtė 2013 m. „Sudaužytas kiaušinis“ / rež. G. Radvilavičiūtė 2012 m. „Raudonkepuraitė“ / rež. G. Radvilavičiūtė 2012 m. „Išdykusios spalvos“ / rež. L. Beržinienė 2011 m. „Suraskime pasaką“ / rež. L. Beržinienė 2010 m. „Stebuklingas Pelenės laikas“ / rež. G. Radvilavičiūtė/ spektaklio kūrybinė grupė nominuota Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui lėlių teatrų kategorijoje 2009 m. „Trys paršiukai“ / rež. S. Bartulytė 2008 m. „Juoba“ / rež. G. Radvilavičiūtė 2007 m. „Kelionė“ / rež. J. Januškevičiūtė 2006 m. „Žirafa su kojinėmis“ / rež. G. Radvilavičiūtė 2006 m. „Baubas“ / rež. J. Januškevičiūtė 2005 m. „Angelų pasakos“ / rež. G. Radvilavičiūtė 2005 m. „Vištytė ir gaidelis“ / rež. G. Radvilavičiūtė 2004 m. „Vienintelė“ / rež. G. Radvilavičiūtė

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 metais aktoriniai darbai Kalėdų senelio namelyje.

Kalbino Virginija Rimkaitė