Balto lapo atradimai Šiaurės Lietuvoje

2017, spalio 6 0 komentarų

Klaipėdos lėlių teatras tęsia gastroles po Šiaurės Lietuvą. Teatrinę edukaciją „Lėlių teatro magija“ spalio 5-6 d. klaipėdiečiai pristatys Skuodo, Mosėdžio, Tirkšlių ir Ylakių vaikams.
Rugsėjį ši programa džiugino Obelių, Biržų, Žagarės ir Viekšnių mažuosius žiūrovus. Pasak Klaipėdos lėlių teatro vadovės Aušros Juknevčienės, Šiaurės Lietuvos regiono miestai ir miesteliai gastrolėms pasirinkti todėl, kad šis regionas geografiškai labiausiai nutolęs nuo profesionalių lėlių teatrų.
„Gastrolių tikslas – pasiekti mažas bendruomenes, esančias atokiau nuo didmiesčių, nes jose augančių vaikų galimybes susipažinti su lėlių teatru riboja atstumas, laikas, finansai“, – sakė Klaipėdos lėlių teatro direktorė.
„Iš tiesų, dauguma mūsų aplankytų vaikų yra kažką girdėję apie lėlių teatrą, kai kurie yra matę lėlių teatro pasirodymus Joniškyje, Rokiškyje, minėjo Šaukšto teatriuką, tačiau profesionalaus lėlių teatro pasirodymo dauguma nebuvo matę, – po pirmųjų gastrolių patvirtino Klaipėdos lėlių teatro aktorė Monika Mikalauskaitė. – Vaidindami jiems, kalbėdami apie lėlių teatrą prieš ir po pasirodymų, pajutome, kaip stipriai mažų miestelių vaikams to reikia. Mus stebino žiūrovų atvirumas, nuoširdumas, įsijautimas ir noras dalyvauti edukacijoje. Pajutome, jog žiūrovai mažuose miesteliuose labai skiriasi nuo didelio miesto vaikų. Miestiečiai yra daugiau matę, juos sunkiau nustebinti, pritraukti jų dėmesį. Gastrolių metu pastebėjome, kad vaikai stebi pasirodymą net įsižioję, daug juokiasi ir patys noriai, aktyviai ir su džiaugsmu dalyvauja programoje – kuria savo lėles, mokosi jas atgaivinti, prakalbinti ir bendrauti su jomis tarpusavyje“, “, – pasakojo M. Mikalauskaitė.
Klaipėdos lėlių teatro edukacinė programa „Lėlių teatro magija“, kurią režisavo Klaipėdos lėlių teatro kūrėja Aušra Bakanaitė, – interaktyvus pasakojimas apie lėlių teatro istoriją. Pagrindinis edukacijos personažas yra paprastas baltas lapas, kuris transformuojasi į pirštininę, kotinę lėlę, marionetę ir atskleidžia svarbiausius lėlių teatro istorijos momentus.
Gastrolių Šiaurės Lietuvoje metu Klaipėdos lėlių teatro pasirodymai vyksta bibliotekose. Bibliotekoje „Lėlių teatro magija“ – paprastesnė, be scenos apšvietimo efektų, tačiau Klaipėdos lėlių teatro kūrėjai teigė scenos nepasigedę.
„Šiuose susitikimuose svarbiausias – betarpiškas kontaktas, bendravimas su vaikais. Iš vaikų lūpų išgirdome, kas juos domina, jaudina, kaip jie jaučia, supranta spektaklį. Mums tai – labai svarbi ir vertinga informacija bei patirtis“, – džiaugėsi M. Mikalauskaitė.