Edukacija

Klaipėdos lėlių teatras vienas iš pirmųjų uostamiestyje pradėjo rengti profesionalias edukacines programas vaikams. Šiuo metu edukacinė veikla teatre yra viena svarbiausių, itin išplėtota, pritaikyta skirtingo amžiaus auditorijai. Teatre pristatomi spektakliai grupėms su pažintine ekskursija po teatrą, vaikai įtraukiami į kūrybinę edukacinę programą „Lėlių teatro magija“, supažindinančia su lėlių teatro istorija. Taip pat teatre organizuojamos lėlių gamybos dirbtuvės, seminarai lėlių teatro praktikams ir pedagogams, vasarą vaikai atostogauja kūrybinėse stovyklose.
Klaipėdos lėlių teatro organizuojamos profesionalios edukacinės programos vaikams 2017 m. Klaipėdoje buvo pripažintos „Metų edukaciniu projektu“. Teatrui įteiktas Klaipėdos miesto savivaldybės įsteigtas „Bangolaužio“ apdovanojimas.

Lėlių teatras nuo seniausių laikų buvo žaidybinio pobūdžio. Lėlė kaip žaidimo priemonė naudojama darbui su vaikais. Kol kas Lietuvoje lėlių teatras su vaikais suvokiamas labai siauriai, neišnaudojamos beribės lėlių teatro galimybės. Norint pasiekti įdomaus ir efektingo rezultato, reikia ieškoti ypatingų principų ir metodų, kurie atvertų vaiką ir jo galimybes kurti.
Klaipėdos lėlių teatras siūlo lėlių gamybos dirbtuves, kurių metu galima pasigaminti įvairių technikų lėles, atskleisti teatrinės lėlės gyvybės paslaptis, išlaisvinti vaiko individualybę, vaizduotę, kūrybingumą.

SPEKTAKLIS – EKSKURSIJA
Įvairaus amžiaus grupėms
Organizuojama įvairaus amžiaus vaikų grupėms. Spektaklio ekskursijos metu ne tik parodomas spektaklis, tačiau jo žiūrovai gauna neeilinę galimybę patekti į teatro užkulisius, pabendrauti su spektaklio kūrėjais, apžiūrėti, paliesti lėles, iš arti pamatyti, kaip jos kuriamos ir animuojamos. Kartu vaikai supažindinami, kaip dera elgtis teatre, kaip reaguoti į spektakliuose vykstančius dalykus, drauge su kūrėjais analizuoja spektaklį, užduoda lėlininkams jiems rūpimus klausimus.

MENINĖ EDUKACINĖ PROGRAMA „LĖLIŲ TEATRO MAGIJA“
Interaktyvi lėlių teatro istorija vaikams nuo 5 m. iki 10 m.
Tai jaunos Klaipėdos lėlių teatro menininkės Aušros Bakanaitės kūrybinis projektas, kurio bendraautoriais tampa visi jo dalyviai. Programos metu vaikai iš paprasto popieriaus lapo patys susikuria po lėlę, sužino, kaip jai suteikti gyvybę ir sukurti spektaklį. Pagrindinis programos personažas – objektas A4 – teatrinės edukacijos dalyviams atskleidžia svarbiausius lėlių teatro istorijos bei raidos momentus, padeda atrasti lėlių teatro kūrybinius principus ir pajusti teatro magijos galią.

Klaipėdos lėlių teatro rėmėjai ir draugai
lkt
kms
Klaipeda-+-Klaipeda-vert-sm
LKI-juodas-skaidrus-1200px-1024x586
ob
liv
erasmus
norden1
balticum
vakaru-ekspresas
laluna
atsis
svajoniu-vejos
unima
(internetui--jpeg)-(1)