Ekskursija su senjora Valerija

2017, balandžio 13 0 komentarų

Gyvai atliekamos operos arijos, skaitoma poezija, etiudai, šokio kompozicijos ir kitos menininkų akcijos balandžio 18 – 25 d. džiugins ir stebins miestiečius Klaipėdos miesto viešajame transporte. Į ekskursiją po Klaipėdą 5 maršruto autobusu balandžio 19 ir 21 d. nuo 13 iki 16 val. miestiečius kvies ir Klaipėdos lėlių teatro atstovė – senjora Valerija.

Senjora Valerija – tai lėlė, kurią atgaivina Klaipėdos lėlių teatro kūrėjai. Senjora Valerija – viena iš tų septynių klaipėdiečių, kurie išgyveno Klaipėdoje po Antrojo Pasaulinio karo. Ji prisimena, kaip miestas kūrėsi, kas ir kada jame buvo pastatyta, kokios parduotuvės veikė, kokie žmonės kur gyvena. Ji turi ką papasakoti apie Klaipėdą ir nesivaržydama tai darys garsiai, emocionaliai ir įtaigiai.

Senjora Valerija – labai komunikabili asmenybė. Ji puikiai išmano ir šių dienų miesto realijas, gali apie jas padiskutuoti su kitais autobuso keleiviais. Senjorai Valerijai ypač svarbi kultūra, juk Klaipėda šiais metais – Lietuvos kultūros sostinė.
Senjora Valerija yra aistringa Klaipėdos lėlių teatro mėgėja. Ji puikiai išmano ne tik šio teatro repertuarą, bet ir yra puikiai informuota apie Klaipėdos lėlių teatro organizuojamą tarptautinį teatrų festivalį „Materia Magica“. Kada vyks šis festivalis, kokius jo spektaklius būtina pamatyti kiekvienam kultūringam žmogui – drąsiai teiraukitės senjoros Valerijos.
Senjora Valerija nepatenkinta, kad iki šiol nėra parengtas Klaipėdos lėlių teatro kūrėjų fotografija papuoštas autobusas, kuriuo ji pageidavo važinėti. Po ilgų įtikinėjimų ji sutiko įsėsti į 5 maršruto autobusą.

Ekskursija su senjora Valerija yra projekto „Atvira kultūra“ dalis. Projekto metu, visą savaitę po Velykų 5, 10, 11 ir 18 maršruto miesto autobusų keleivius stebins apie 100 menininkų iš 13 Klaipėdos kultūros įstaigų. Projektą iniciavo Klaipėdos miesto savivaldybė ir kultūros centras Žvejų rūmai.