Meistras / Premjera

Repertoire:

 • 2020 10 17 / 18.00 / Saturday

Performance description:

Judesio ir objektų spektaklis suaugusiesiems MEISTRAS
pagal Michailo Bulgakovo romaną “Meistras ir Margarita”.

Spektaklio kūrybinė komanda – Gintarė Radvilavičiūtė, Virginija Rimkaitė, Taurūnas Baužas, Jonas Raudonius, Nerijus Gedminas.

Nuotraukos autorė – Eglė Sabaliauskaitė
Plakatas – Jogaila Jurgelis
Premjera – 2019 lapkričio 15 d.
Trukmė – 60 min.

Tickets

  Projektas dalinai finansuotas Lietuvos kultūros tarybos.

  • <…> Man turbūt nieko daugiau nelieka, tik prisirinkti skudurų ir užkamšyti jais visas miegamojo skyles!
  • Apie ką jūs kalbate, mesire? – suglumo Margarita, išklausiusi šituos tikrai nesuprantamus žodžius. <…>
  • Aš apie gailestingumą kalbu, – paaiškino savo žodžius Volandas, nenuleisdamas nuo Margaritos savo liepsningos akies. – Retkarčiais jis visai netikėtai ir klastingai įsibrauna pro siauriausius plyšiukus. Štai aš ir kalbu apie skudurus. (M. Bulgakovas „Meistras ir Margarita“)

  Žymaus M. Bulgakovo romano „Meistras ir Margarita“ įkvėptame spektaklyje į daugeliui gerai žinomą meilės istoriją žvelgiama iš meistro perspektyvos.

  Svarstydama, kokia yra tarnystės idėjai kaina, spektaklio kūrybinė komanda pastebi, kad meistras, besąlygiškai atsidavęs savo kūriniui, keliauja nuo idilės prie nuopuolio, nuo nuopuolio iki nevilties, nuo nevilties iki atgimimo: galiausiai meistras atleidžia savo kūrinio pagrindiniam herojui ir dovanoja jam laisvę. Tačiau ar kūrėjas įgalus atleisti sau pačiam už tai, kad atsidavęs idėjai paaukojo savo asmeninę gerovę, artimus žmones, buvo aklas jų rūpestingumui? Ar ilgainiui tai suvokus pro siauručius plyšiukus besiskverbiantys gailestis ir kaltė gali būti užkamšomi, uždengiami, paslepiami?

  „Mes nežinome, kas buvo, ir nelabai žinome, kas yra. Juolab tegalime tik fantazuoti, kas gali atsitikti. Kaip, kur link pakryps vadinamasis gyvenimas. Bet žmogui kokiu nors pavidalu visuomet reikės kito žmogaus. Kad žmoguje pamatytų save ir suprastų, kad jis dar yra ir koks jis yra“, pastebi spektaklio režisierė Gintarė Radvilavičiūtė.

  Klaipėdos lėlių teatras' sponsors and friends
  lkt
  kms
  Klaipeda-+-Klaipeda-vert-sm
  LKI-juodas-skaidrus-1200px-1024x586
  ob
  liv
  erasmus
  norden1
  balticum
  vakaru-ekspresas
  laluna
  atsis
  svajoniu-vejos
  unima
  (internetui--jpeg)-(1)