Klaipėdos lėlių teatro gastrolės Nidoje

2017, birželio 30 0 komentarų

Klaipėdos lėlių teatras Neringos gyventojus ir svečius kviečia praturtinti vasaros atostogas ar kasdienybę prasmingu, jautriu ir ilgam įsimenančiu lėlių teatro menu.
Liepos 15 d. 17 val. Nidos kultūros ir informacijos centre “Agila” klaipėdiečiai pristatys lėlių spektaklį „Stebuklingas Pelenės laikas“, o liepos 16 d. 16 val. – lėlių spektaklį „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“.
Klaipėdos lėlių teatras Lietuvoje garsėja novatoriškumu ir šiuolaikiškumu. Uostamiesčio lėlininkų sukurti spektakliai stebina netikėtomis meninės raiškos priemonėmis ir kalba, prikaustančia tiek vaikų, tiek suaugusiųjų dėmesį.
Spektaklis “Stebuklingas Pelenės laikas” nustebins žiūrovus popierinėmis lėlėmis, šiuolaikinėmis trimatės knygos technologijomis ir šiuolaikiška Pelenės pasakos interpretacija pagal Nijolės Indriūnaitės pjesę. Pagrindinė spektaklio herojė – miestietė, gyvenanti penkiaaukščiame daugiabutyje. Jos neaplankys stebuklinga fėja ir tėtis neparveš iš kelionės trijų stebuklingų riešutėlių, tačiau asmenybės “transformacija” vis dėlto įvyks ir svajonių princas, ir meilė bei laiminga istorijos pabaiga bus.
Spektaklis “Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė”, sukurtas pagal populiarų Keitės DiKamilio romaną , – tai nuostabi istorija be žodžių, pasakojama su senais, vaikų atneštais žaislais, kurie jau nugyveno savo gyvenimą, bet prisikėlė šiam vaidinimui.
Edvardas Tiuleinas – tai išpaikintas triušis, kuriam nerūpi niekas, išskyrus jį patį. Vieną dieną Edvardas pasimeta. Glūdėdamas vandenyno gelmėse, šokdamas gatvėje, susitikdamas su keisčiausiais žmonėmis, triušis supranta, kad jo širdis sukurta mylėti. Ieškodamas kelio namo jis keliauja iš rankų į rankas, mokosi vertinti draugystę, ima suprasti, kas yra meilė, prisirišimas, ilgesys. „Atverk savo širdį – ir kas nors ateis. Kas nors tikrai tavęs ateis“, – toks šio spektaklio moto.
Abu Klaipėdos lėlių teatro gastrolinius spektaklius režisavo Klaipėdos lėlių teatro meninės ir edukacinės programos vadovė, režisierė, dailininkė, lėlių kūrėja Gintarė Radvilavičiūtė. Menininkė yra sukūrusi spektaklius ne tik Klaipėdoje, jos kūrybinių darbų yra Vilniaus teatro „Lėlė“, Vilniaus jaunimo teatro, Kauno valstybinio, Liepojos (Latvija) lėlių teatro repertuaruose. Už 2014 m. Vilniaus „Lėlės“ teatre sukurtą spektaklį „Smėlio žmogus“ jo scenarijaus autorė, režisierė ir lėlių kūrėja bei jos kūrybinė komanda pelnė „Auksinį scenos kryžių“ lėlių ir objektų teatro kategorijoje.
Taip pat abiejuose spektakliuose vaidina Klaipėdos lėlių teatro kūrėja Renata Kutaitė Raudonienė – profesionali, įvairiapusiška ir ekspresyvi lėlių teatro aktorė, sukūrusi vaidmenis šešiolikoje Klaipėdos lėlių teatro repertuarinių spektaklių, viena iš meninės edukacinės „Karakumų asilėlio mokyklėlės“ iniciatorių ir vadovių. Renata Kutaitė 2014 m. įvertinta kaip geriausia aktorė Grodno lėlių teatrų festivalyje „Lėlės prie Nemuno“. 2016 metais už vaidmenį spektaklyje “Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė” R. Kutaitei skirtas uostamiesčio teatralų apdovanojimas “Padėkos kaukė”.
Kartu su R. Kutaite spektaklyje “Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė” vaidina Klaipėdos lėlių teatro kūrėjas, autorinių dainų ir muzikos atlikėjas Vytautas Kairys.
Bilieto kaina įsigijant iki spektaklio dienos 5 Eur, spektaklio dieną – 7 Eur. Daugiau informacijos apie vietų rezervavimą ir bilietų pardavimą teirautis telefonu (846) 239932.