Klaipėdos lėlių teatro veiklos 2020-aisiais metais

2020, sausio 16 0 komentarų

Klaipėdos lėlių teatras pradėjo dar vienus kalendorinius metus. Kaip jau įprasta, teatras turi suplanavęs įvairių įdomių veiklų, apie kurias ir skubame papasakoti.
Visų pirma, svarbu akcentuoti, kad Klaipėdos lėlių teatras kviečia vizualiojo meno kūrėjus, iliustratorius, grafikos dizainerius, teatro dailininkus, scenografus, lėlių kūrėjus pristatyti savo parodas Klaipėdos lėlių teatre. Teatras ieško kūrėjų, kurie norėtų eksponuoti savo tūrinius (lėles, dekoracijas, erdvines figūras ir pan.) arba plokštuminius (paveikslus, iliustracijas, nuotraukas ir pan.) darbus. Siekiama, kad nuo 2020 m. Klaipėdos lėlių teatras taptų patrauklia erdve norintiems pristatyti savo kūrinius.
Šiais metais vyks intensyvūs pasiruošimo darbai prieš 2021 m. vyksiantį Tarptautinį lėlių teatro festivalį „Materia Magica“, kurį Klaipėdos lėlių teatras organizuoja jau ne vienerius metus. Naujovė ta, kad kitais metais vyksiančio festivalio metu bus pristatyta ne tik unikalūs užsienio lėlių teatro kūrėjų darbai, bet ir lietuviškoji lėlių teatro vitrina. Tikimasi, kad gegužės mėnesį penkias dienas truksiantis festivalis bus įstabus renginys ne tik Klaipėdos miesto gyventojams, bet ir svečiams iš kitų miestų bei užsienio: analogų Lietuvoje neturintis lėlių teatro festivalis kiekvieną kartą sutelkia vis didesnę lėlių teatro kūrėjų ir lėlių teatro gerbėjų bendruomenę, festivalio metu randasi daug bendradarbiavimo galimybių.
Vienas tokių festivalio metu užsimezgusių draugysčių pavyzdžių – 2020-ųjų metų kovo pabaigoje vyksianti lėlių spektaklio „Didysis sprogimas“ (rež. Zvi Sahar) premjera. Šis spektaklis – tai Klaipėdos lėlių teatro ir „Itim Ensemble“ (Izraelis) koprodukcija. Su Zvi Sahar darbais žiūrovai jau turėjo galimybę susipažinti: 2019 m. vykusiame Tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Materia Magica“ trupė „Puppetcinema“ rodė spektaklį „Planeta Kiaušinis“, kurį Zvi Sahar ne tik režisavo, bet ir pats vaidino spektaklyje. Zvi Sahar kuriamo teatro misija – lėlių teatro ir kinematografijos sinergija: spektaklių metu miniatiūrinės lėlės yra filmuojamos, o vaizdas tiesiogiai projektuojamas ekrane. Klaipėdos lėlių teatro direktorė Aušra Juknevičienė pastebi, kad šis spektaklis – ypatingai naudinga patirtis teatrui ir didelis žingsnis į priekį.
Bendrą projektą „Sibilė“ vykdo Klaipėdos lėlių teatro režisierė Aušra Bakanaitė su 2019 m. festivalyje „Materia Magica“ spektaklį „Seansas“ pristačiusiu Dekoltas Handwerk teatro (Vokietija) režisieriumi Jan Jedenak ir „Materia Magica LT“ dalyvavusiu prodiuseriu, Lindenfels Westflügel meno vadovu, meno tarybos vadovu ir nepriklausomu kūrėju Jonas Klinkenberg (Vokietija). Susiburti bendram darbui kūrėjams impulsą davė Flora Rheta Schreiber bestseleris „Sibilė“ – tikrais faktais paremta istorija apie moterį, kurios asmenybė skilusi į šešiolika dalių. Šiuo metu vykdomas pirmas projekto etapas: medžiagos analizė, koncepcijos kūrimas, žanro pasirinkimas, pasiruošimas tolimesniems etapams. Lapkričio mėnesį vyks projekto „Sibilė“ pirmojo etapo rezultatų pristatymas.
Velykų laikotarpiu Klaipėdos lėlių teatras kvies susitikti su Velykų bobute! Tai puiki galimybė vaikams pradėti tradiciją švęsti šv. Velykas Klaipėdos lėlių teatre.
Rudenį vyks ir režisierės Gintarės Radvilavičiūtės spektaklio premjera – lėlių teatro miniatiūrų spektaklis „Iš Fluxus dėžutės“ (darbinis pavadinimas). Į lėlių teatro pasaulį šį kartą eiti padės poetės, prozininkės, dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės kurtos pasakos. Režisierė prasitarė, kad spektaklyje bus siekiama sukurti intymų pasakojimą tarp pasakotojo ir klausytojo apie mus, gyvenimą ir niekur nespėjančią sielą.
Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre taip pat vyks nemažai naujų veiklų: numatyta, kad 2020 m. centre bus atidarytas lėlių teatro muziejus – jau dabar vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai tiek kuriant muziejaus koncepciją, tiek planuojant kitas centro veiklas. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre jau dabar sėkmingai veikia Karakumų Asilėlio mokyklėlės užsiėmimai, rodomi ir spektakliai grupėms, vyksta edukacijos. Dar viena numatoma premjera – režisierės Aušros Bakanaitės inicijuota edukacija apie iliuziją lėlių teatre. Edukacijos dalyviai gaus išskirtinę progą sužinoti įvairias lėlių teatro paslaptis: kaip lėlių teatre sukuriamas sniegas, kam reikalingas juodas kabinetas, apie šviesą, garsą ir aktorius – kitaip tariant, ką reikia slėpti, o ką rodyti, kad įvyktų magija.
Klaipėdos lėlių teatre vyks ir įprastos, visų pamėgtos veiklos: savaitgaliais teatras kvies savo puikiuosius žiūrovus į repertuarinius spektaklius, vasarą mažuosius teatro mylėtojus – į stovyklas. Klaipėdos lėlių teatras savo kūrybines ir edukacines veiklas vykdys ne tik Klaipėdoje, bet ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose, dalyvaus tarptautiniuose festivaliuose.
Na, ir turbūt viena džiugiausių žinių – metų ratą tradiciškai užbaigs vienas mėgstamiausių Klaipėdos lėlių teatro projektas „Kalėdų Senelio namelis“.

Iki smagių susitikimų 2020 metais Klaipėdos lėlių teatre!

Klaipėdos lėlių teatro informacija