Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė po Lietuvą

2016, kovo 14 1 komentaras

Vienas mylimiausių Klaipėdos lėlių teatro personažų – Triušis Edvardas Tiuleinas – bei jį lydinti lėlių ir lėlininkų komanda kraunasi lagaminus nepaprastai kelionei po didžiuosius Lietuvos miestus.

„Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ – tai labai jautri ir vaizdinga istorija pagal Keitės diKamilio (Kate diCamilo)  kūrinį, kurią Klaipėdos lėlių teatre režisavo  viena įdomiausių Lietuvos lėlių teatro kūrėjų Gintarė Radvilavičiūtė.

Visai šeimai skirto spektaklio premjera įvyko vos prieš metus, tačiau šiandien tai vienas mėgstamiausių Klaipėdos lėlių teatro kūrinių.  Vienas iš spektaklio populiarumo veiksnių – visada ir visiems aktuali meilės tema.

Edvardas Tiuleinas – tai išpaikintas triušis, kuriam nerūpi niekas, išskyrus jį patį. Vieną dieną Edvardas pasimeta. Glūdėdamas vandenyno gelmėse, šokdamas gatvėje, susitikdamas su keisčiausiais žmonėmis, triušis supranta, kad jo širdis sukurta mylėti. Ieškodamas kelio namo jis keliauja iš rankų į rankas, mokosi vertinti draugystę, ima suprasti, kas yra meilė, prisirišimas, ilgesys.

„Kiekviena meilė yra kelias. Mokytis mylėti – tai mokytis teisingo tarpusavio ryšio su tuo, kurį myli. Galvoti ne apie tai kodėl manęs nemyli, bet ką aš myliu ir kaip myliu. Ką padariau,  kad mylimas žmogus jaustųsi laimingesnis. Juk meilė – tai  dalinimasis, nelaukiant atsako“, -sako spektaklio režisierė G. Radvilavičiūtė.

Klaipėdos lėlių teatro aktoriai Renata Kutaitė ir Vytautas Kairys nuostabią Edvardo Tiuleino istoriją pasakoja be žodžių, su senais, vaikų atneštais žaislais, kurie jau nugyveno savo gyvenimą, bet prisikėlė šiam vaidinimui. Spektaklio kūrėjai ragina žiūrovus pažvelgti į žaislą kitomis akimis, ugdo vaikų vaizduotę, kūrybiškumą, parodo, kad lėlių teatras gali būti nenuspėjamas, asociatyvus, įdomus ir kuriamas namuose.

Klaipėdos lėlių teatro spektaklis „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“  bus rodomas Vilniuje, Menų spaustuvėje, kovo 16 d. 11 val. ir 13 val., Kauno Mažajame teatre kovo 17 d. 10 val. ir 11.30 val.  ir Šiaulių polifonijos salėje  kovo 18 d. 10 val. ir 12 val.