Paskaitų ciklas „Žmogaus raida nuo pradėjimo iki…“

2016, birželio 20 0 komentarų

Nuolat ieškantis, eksperimentuojantis ir besimokantis Klaipėdos lėlių teatro kolektyvas šią vasarą pirmą kartą organizuoja savęs tobulinimo seminarus-paskaitas visai šeimai „Žmogaus raida nuo pradėjimo iki….“ .  Pažvelgti į žmogaus asmenybės svarbius raidos momentus stovykloje su vaikus auginančiais tėvais, seneliais ir besilaukiančiomis šeimomis lėlininkai pakvietė  psichologes dr. doc. Rasą Bieliauskaitę, Dalią Beniušytę  bei astrologę Loretą Stonkutę.

Seminarai-paskaitos Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4) vyks liepos 4-8 d. nuo 18 iki 21 val.

„Mums patiems labai įdomu ir smalsu geriau pažinti vaiką, kuriam mes kuriame spektaklius, sužinoti,  kas kokiu amžiaus tarpsniu jam svarbu. Neabejojame, kad tai svarbu ir vaikus auginantiems ar tiek besilaukiantiems  tėvams, seneliams, globėjams. Taip kilo idėja surengti šeimų stovyklą-seminarą-diskusiją. Formuluodami jos  temą, pagalvojome, jog kiekvieno žmogaus asmenybės raidoje yra tam tikri svarbūs laikotarpiai, lūžio momentai, keičiantys gyvenimus ir  nepriklausantys nuo mūsų“, – sakė viena iš stovyklos iniciatorių Klaipėdos lėlių teatro kūrėja Karolina Jurkštaitė.

Liepos 4 d. 18 val. stovyklos dalyviai susitiks su psichologe, jungiškos krypties psichoterapiaute Dalia Beniušyte, itin daug dėmesio skirianti vaikams ir suaugusiesiems,  patiriantiems emocinius bendravimo bei asmenybinius sunkumus.

Kiekviena mama ir tėtis tikisi užauginti dorą, psichiškai ir fiziškai stiprų vaiką, pasitikintį savimi, kūrybišką ir jautrų, galintį išskleisti savo vidinį potencialą ir pasitikti gyvenimo iššūkius.

Kokią įtaką vaiko Savasties išsiskleidimui turi ryšys su mama, kuris yra pirmas ir pagrindinis vaiko ryšys, besitęsiantis visą gyvenimą, kaip mama  gali padėti savo vaikui suprasti save ir pasaulį, kaip vaikai gali padėti keistis ir asmenybiškai augti savo tėvams? Apie tai kalbėsimės susitikime, remdamiesi C.G. Jungo analitinės psichologijos požiūriu į asmens raidą ir individuaciją.

  • Asmens raidos ir individuacijos supratimas C. G. Jungo analitinėje psichologijoje.
  • Asmens individuacija – tai visą gyvenimą besitęsiantis tapimo savimi: visybišku ir unikaliu, procesas, tai kelias link vidinės darnos ir Savasties potencialo išskleidimo.
  • Ryšio su motina įtaka vaiko emocinei brandai ir jo asmenybiniam augimui ir stiprėjimui. Motiniškumo paveikslas: archetipiniai vaizdiniai ir motinos komplekso samprata. „ Pozityvus “ ir negatyvus“ motinos kompleksas ir jo keitimo galimybės.
  • Atsiskyrimas nuo motinos komplekso ir savojo tapatumo paieškos paauglystėje ir jaunystėje. Tapimas suaugusiuoju.
  • Simbolinė asmens raidos ir individuacijos raiška pasakose.

Liepos 5 d.  18 val. susitikimas su jogos mokytoja, astrologe, ajurvedinių bei reiki masažų meistre, trijų ezoterinių romanų ir dviejų vadovėlių autore Loreta Stonkute.  L. Stonkutė  pažvelgs į asmenybės raidą astrologiniu aspektu. Dažnai kyla klausimas, kiek žmogų veikia planetos, o kiek jis yra laisvas priimti savo asmeninius sprendimus. Žmogus yra visiškai laisvas savo pasirinkimuose ir tikrai kiekvienas esame savo likimo kalvis. Bet yra vienas BET. Dažnai pastebime, kad aplinkybės, situacijos, kiti žmonės, o kartais net mūsų pačių nuotaikos, emocijos, vidinė būsena verčia mus elgtis ne taip kaip norėtume. Jei tikėti reinkarnacija, kiekvienas vaikas yra asmenybė, kuri atėjo pas mus su savo patirtimi iš praeitų įsikūnijimų. Jei ir netikėtume persikūnijimo galimybe, vis tiek matome, kad visi vaikai labai skirtingi, reikalauja kitokio priėjimo, kitokio elgesio su juo. Net toje pačioje šeimoje keli vaikai gali būti auklėjami visiškai skirtingai: vienam kažkodėl norėsis nuolaidžiauti, o iš kito norėsis reikalauti, vieną norėsis saugoti, o kitam norėsis duoti daugiau iššūkių… Kodėl taip yra ir koks yra teisingas elgesys su konkrečiu vaiku mums gali pasakyti astrologija. Yra 12 pagrindinių modelių, kuriais galime auklėti vaikus. Iš visų dvylikos raktų vienam vaikui tinka vienas, jei tėvai randa jį, vaikas gauna geriausius pagrindus, kurie konkrečiai jam nutiesia kelią į savirealizaciją ateityje. Paskaitoje sužinosime, kokie yra tie raktai ir kokiu būdu galima išsiaiškinti, koks elgesys tinkamiausias jūsų konkrečiam vaikui. Savirealizacija yra tikroji vertybė, kurios žmogus turėtų siekti. Dažnai jaučiame, kad užimame pasaulyje ne savo vietą, o ten, kur norėtume būti, jau yra kitas žmogus, kuris taip pat kankinasi, nes jaučia, jog tai „ne jo lėkštė“… Astrologija neįvardins jūsų konkretaus talento, bet ji gali nukreipti tinkama linkme į geriausią savirealizaciją.

Liepos 6-ąją dieną paskaitos nevyks.

Liepos 7-8 dienomis 18 val. Klaipėdos lėlių teatre  paskaitas skaitys vaikų ir šeimos psichologijos specialistė, raidos psichopatologijos, individualiosios  psichologijos ir psichoterapijos žinovė, viena iš individualiosios psichologijos (Adlerio) instituto steigėjų, Vilniaus universiteto Filosofjos fakulteto dėstytoja Rasa Bieliauskaitė.

Ši psichologė išskirtinį dėmesį skiria psichologijos ir religijos sąveikai  ir yra  psichologinės pagalbos  išsiskyrusiems praktikė,  viena iš išsiskyrusiųjų sielovados centro „Bendrakeleiviai“ steigėjų.

Rasa Bieliauskaitė paskaitose kalbės apie tai kaip įgalinti vaiką būti atsakingu, drąsiu ir kūrybišku, taip pat kartu diskutuosime kur aukso vidurys tarp ribos ir laisvės, kaip padrąsinti visiems šeimos narius, įskaitant šunis ir kates, kokie yra vaiko netinkamo elgesio tikslai ir ką su jais daryti?

 

O Klaipėdos lėlių teatro kūrėjai rengia kūrybinių užsiėmimų ir žaidimų programą, kuria užims vaikus, kol suaugusieji  semsis žinių ir išminties paskaitose. Kiekvieną vakarą  dienos įspūdžius šeimos drauge aptars prie arbatos puodelio  Klaipėdos lėlių teatro kiemelyje.

Paskaitų kaina asmeniui – 110 eurų, visai  šeimai – 200 eurų. Vaikams edukaciniai užsiėmimai – nemokami. Įsigijusiems bilietus į seminarus iki birželio 30 d. bilieto kaina asmeniui – 55 €

Į šeimų stovyklą Klaipėdos lėlių teatre būtina išankstinė registracija.

Daugiau informacijos  tel. (846) 239932, mob. tel. 8 615 29524, el. p. info@klaipedosleliuteatras.lt

www.klaipedosleliuteatras.lt