Paveikslelio nera

KAR. MATERIA MAGICA

Spektaklio aprašymas:

Klaipėdos kultūros fabrike

Spektaklis suaugusiems

Studio DAMÚZA / Fekete Seretlek Group

Objektų teatro spektaklis-kabaretas pagal L. Tolstojaus romaną „Ana Karenina“
Režisierius Matija Solce
Scenografija Jiří N. Jelínek, Matija Solce, Marianna Stránská
Muzika Matija Solce
Vaidina Anna Bubníková, Jiří N. Jelínek, Ivo Sedláček, Pavol Smolárik, Matija Solce, Jan Meduna
Prodiuseriai Jeník Tyl, Barbora Kalinová
Koprodukcija Palác Akropolis, KD Matita
Premjera 2016 m. gegužė

  Per gedulingus pietus, regis, viskas teka įprasta vaga, kai staiga, dar skambant graudžiai šermenų muzikai ir užuojautos žodžiams, netikėtai atgyja daiktai, o prabėgęs laikas kaip pasiutęs ima lėkti atgal. Įvairiausi scenoje esantys objektai tampa tragiškos rusų romanisto knygos veikėjais, stiklinės uždainuoja rusiškus romansus, arbatos maišeliai ima suktis aristokratiško valso ritmu, o pabaigoje ir patys žiūrovai supranta įsisukę į romano „Ana Karenina“ verpetą.
  Čia skamba temperamentingas akordeono, trimito, smuiko, violončelės, kontraboso ir vokalo ansamblis, kurio muzikos fone gimsta originalios scenos metamorfozės, laužančios tradicines teatro raiškos formas ir paverčiančios romantišką vieno žmogaus gyvenimo tragediją groteskiška karikatūra, kurioje – o taip! – kiekvienas galime atpažinti save.

  Studija „DAMÚZA“ susikūrė 1999 metais viename Prahos viduramžių rūsių, nuo kurio ir kilo jos pavadinimas. Iki 2004 m. netekusi savo namų, trupė pradėjo ieškoti naujos vietos ir krypties savo kūrybai. Dabar jie yra nuolatiniai teatro „ Na Zábradlí“ rezidentai.
  Studijoje „DAMÚZA“ dirba patyrę ir eksperimentuoti nebijantys prodiuseriai, kuriems įdomu ieškoti naujų teatrinės raiškos formų ir kurti nepriklausomai nuo valstybinių teatrų.
  Nuo pat susikūrimo studijai daugiausiai priklauso Prahos scenos menų akademijos (DAMU) studentai bei absolventai, kartu kuriantys ambicingus, originalius projektus, kviesdami prisijungti įvairių sričių menininkus.
  Grupė „Fekete Seretlek“ jungia, aranžuoja ir perkuria pasaulio muzikos motyvus, tampančius jų originalių kompozicijų pagrindu. Pagrindinę grupės sudėtį sudaro violončelė, akordeonas, trimitas, kontrabosas, smuikas, kachonas ir penki balsai. Visi muzikantai ir dainininkai yra baigę Prahos scenos menų akademiją.
  Grupė susibūrė 2004 m. ir nuo tada apkeliavo ne vieną muzikos ir teatro festivalį Slovėnijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Austrijoje, Suomijoje, Italijoje, Vengrijoje, Estijoje, lankėsi ir Lietuvoje. Garsiame pasaulio muzikos konkurse „Ostravos spalvos“ laimėjo antrąją vietą talentų konkurse.
  Grupės koncertai ir spektakliai visada yra gyvi ir netikėti, vykstantys įvairiausiose vietose: nuo didelių teatro scenų iki naktinių klubų ar tiesiog miesto gatvių. Pastaraisiais metais jie garsėja ne tik dėl savo išskirtinės muzikos, bet ir dėl įdomių vizualių ieškojimų bei eksperimentų.

  Klaipėdos lėlių teatro rėmėjai ir draugai
  kms
  lkt
  norden1
  balticum
  vakaru-ekspresas
  laluna
  atsis
  svajoniu-vejos
  unima