Kad tave žąsis

Vaikams nuo 5-erių metų

Dramaturgė – Marta Gusniowska
Režisierė, dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė
Kompozitorius – Donatas Bieliauskas (Donis)
Aktoriai – Renata Kutaitė Raudonienė / Justina Jukonytė, Vytautas Kairys, Monika Mikalauskaitė, Kęstutis Bručkus
Pjesę iš lenkų kalbos vertė Mindaugas Valiukas

Spektaklis sukurtas bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros institutu

Trukmė – 45 min.
Premjera – 2018m. gegužės 19 d.

  XXI amžiuje depresija tapo jaunų žmonių liga, tad kalbėti apie ją, išmokti atpažinti savo ir artimo žmogaus jausmus, analizuoti liūdesio, džiaugsmo, laimės priežastis svarbu jau su mažais vaikais. Tėvai ne visada išdrįsta, žino ir moka kalbėti su vaikais sunkiomis temomis, Spektaklis „Kad tave žąsis“ pagal Martos Gusniowskos pjesę – kviečia šeimas paprastai ir šmaikščiai panagrinėti, kodėl mes kartais liūdime, ir kaip tapti laimingais.

  Pagrindinė M Gusniowskos pjesės „Kad tave žąsis“ herojė Žąsis  gyvena liūdesy. Ji nebemato gyvenimo prasmės, jaučiasi nelaiminga ir nemylima. Kai į vištidę įsisuka Lapinas ir renkasi vištą vakarienei, ji pasiūlo save. Lapinas atsisako, tačiau spiriamas pasiūlo supažindinti Žąsį su savo geru bičiuliu Vilku. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė, gyvenimo prasmės link.

  Pasak spektaklio “Kad tave žąsis” dailininkės ir režisierės, Klaipėdos lėlių teatro kūrėjos Gintarės Radvilavičiūtės, M. Gusniowskos pjesėje sudėtinga tema, stipri daugiasluoksnė dramaturginė medžiaga apie miško gyventojus  pateikta labai paprastai ir su humoru.

  “O kas yra prasmė? Tai, kas vienam žmogui prasminga, kitam – beprasmiška, tai kas vienam – gera, kitam – bloga.  Man atrodo, kad žmogaus gyvenimo prasmė yra būti laimingam ir džiaugtis gyvenimu, tobulėti, kurti ir duoti ką nors vertingo kitiems, tačiau kiekvienas žmogus gali atrasti savo gyvenimo prasmę ir ji gali būti visai šalia, kartais ten, kur tu mažiausiai to tikiesi”, – samprotavo G. Radvilavičiūtė.

  Daugiau spektaklių kategorijoje Vaikams

  Klaipėdos lėlių teatro rėmėjai ir draugai
  lkt
  kms
  Klaipeda-+-Klaipeda-vert-sm
  LKI-juodas-skaidrus-1200px-1024x586
  ob
  liv
  erasmus
  norden1
  balticum
  vakaru-ekspresas
  laluna
  atsis
  svajoniu-vejos
  unima
  (internetui--jpeg)-(1)