Svečiuose – Liepojos lėlių teatras

2016, vasario 19 0 komentarų

Pasisemti patirties ir pristatyti savo kūrybą Liepojos lėlių teatro kūrėjai atvyksta į Klaipėdą jau pirmadienį, vasario 22 d.   Šis kaimynų susitikimas – tai tarptautinio projekto „Puppet Theater Cultural Diversity“ ir Šiaurės bei Baltijos mobilumo programos „Culture“ dalis.

Liepojos lėlių teatro inicijuotame projekte, kuris vyksta jau antrus metus, dalyvauja Liepojos, Klaipėdos lėlininkai ir Švedijos teatras „Zebradans“.

Praėjusiais metais Klaipėdos lėlių teatras Liepojoje pristatė savo kūrybą, o dabar rengia praktinį seminarą „Kūrybinė lėlių teatro aktoriaus technika“.  Jo metu klaipėdiečiai lėlininkai su kolegomis iš Latvijos dalinsis lėlių teatro aktoriaus meistriškumo paslaptimis.

„Stebėdami Liepojos lėlių teatro spektaklius identifikavome problemą, jog latviai neturi aiškios takoskyros tarp dramos aktoriaus ir lėlininko. Liepojos lėlių teatro spektakliuose aktoriai dažnai patys vaidina. Norime atkreipti dėmesį į tai, kad pagrindinis aktorius lėlių teatre yra lėlė, o ją valdančio aktoriaus tikslas – suteikti lėlei gyvybę. Seminare pristatysime bei drauge išbandysime  svarbiausius lėlininko kūrybinius principus“, – sakė Klaipėdos lėlių teatro režisierė bei Klaipėdos menų akademijos lėlių teatro dėstytoja Karolina Jurkštaitė.

Po seminaro  Liepojos lėlių teatro trupė Klaipėdos lėlių teatro scenoje parodys naujausią savo spektaklį „Besiklausant vėjo“. Šis spektaklis taip pat buvo sukurtas projekto  „Puppet Theater Cultural Diversity“ metu, bendradarbiaujant su švedų teatro „Zebradans“ choreografe bei prodiusere Ingrid Olterman ir jos kolega šokėju Mikael Strid.

Programa:

9.00 – 12.00 – praktinis seminaras „Kūrybinė lėlių teatro aktoriaus technika“.

15.00 – spektaklis „Besiklausant vėjo“ (Liepojos lėlių teatras). Įėjimas nemokamas.