Baigėme dar vieną teatro sezoną

2024, birželio 6 0 komentarų

Baigėme dar vieną teatro sezoną. Visos pabaigos skatina pagalvoti apie tai, kas buvo, apie tai, kas bus, yra tame ir gražaus liūdesėlio, ir mielo džiaugsmelio.

Šį sezoną kvietėme galvoti apie jungtis: tarp praeities ir dabarties, tarp lėlininko ir jo rankose atgyjančios lėlės, tarp lėlės bei jos atgijime gimstančio lėlininko, tarp žmonių, tarp spektaklio, kuris neįvyktų be žiūrovo, bei žiūrovo ir spektaklio, kuris individualiai įvyksta tik kiekvieno žiūrovo sąmonėje. Jaučiame, kad atradome daug, džiaugiamės, kad turėjome galimybę augti, judėti į priekį, stiprinti jau esančius saitus, kurti naujus.

O dabar papasakosime, ką veikėme:

1. Puošėmės. Prieš keletą metų gimusi idėja bendradarbiauti ir kviesti į Klaipėdos lėlių teatrą vizualiojo meno kūrėjus pristatyti savo darbus, ir šiemet atnešė nuostabių vaisių. Lapkritį Klaipėdos lėlių teatre turėjome švelnų ir gaivų pavasario ir vasaros dvelksmą – Deivydos Baltuškienės akverelės parodą „Pievų šnabždesiai“. Vasarį teatre apsigyveno Svetlanos Vasičkinos jaukieji peliukų nameliai bei meškučių kolekcija. Kovą Klaipėdos lėlių teatre buvo galima aplankyti Urtės Jasenkos grafikos miniatiūrų parodą „Vieno paveikslo istorija“.
2. Keliavome. Šį sezoną turėjome unikalią progą rodyti lėlių spektaklį „Didysis sprogimas“ pasaulio lėlių teatro sostine tituluojamame Šarlevilyje-Mezjere (Prancūzija), kur vyko 22-asis Tarptautinis lėlių teatrų festivalis („Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes“). Spalio pradžioje dalyvavome tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Spectaculo“. Tai – didžiausias tarptautinias lėlių teatro festivalis Čekijoje ir vienas svarbiausių Europoje. Rodėme lėlių spektaklį „Didysis sprogimas“. Su „Didžiuoju sprogimu“ vasarį pasirodėme ir Niurnberge (Vokietijoje). Čia vyko XIII Tarptautinis vaikų teatrų festivalis „Panoptikum“. Šiemet festivalio programoje pasirodė trupės iš Vokietijos, Prancūzijos, Danijos, Belgijos, Italijos, Čekijos. Mes atstovavome Lietuvą.
3. Džiaugėmės premjeromis. Mums didelė šventė, kai į teatro šeimą ateina nauji spektakliai – šis sezonas ypatingas, nes teatro repertuare atsirado net du spektakliai suaugusiesiems! Lapkritį sutikome marionečių spektaklį „Karvė yra meilė“ (rež. Aušra Bakanaitė), o kovą – šokio ir šešėlių spektaklį „Kontūrai“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė). Gruodį tradiciškai duris atvėrė „Kalėdų Senelio namelis“.
4. Buvome pastebėti ir įvertinti. Džiaugiamės, kad Rokiškio kultūros centro organizuojamame festivalyje „Rokiškio genas“ (senas pavadinimas „Vaidiniame žemdirbiams“) Mūsų spektaklis „Tunelis“ laimėjo pagrindinį prizą už geriausią spektaklį vaikams! Marionečių spektaklo suaugusiesiems „Karvė yra meilė“ kūrybinė grupė buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“ Objektų ir lėlių teatro kategorijoje, taip pat – Metų scenografijos kategorijoje už marionečių spektaklį „Karvė yra meilė“ Klaipėdoje kuriančių teatralų apdovanojimuose „Padėkos kaukė“.
5. Puoselėjome ir rūpinomės mūsų mylimo namelio gerove. Prieš rudenį Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre lankytojai galėjo išvysti Karolinos Jurkštaitės teatralizuotą instaliaciją „Garsas iš tylos“, rudenį vyko Klaipėdos lėlių teatro įkūrėjos Jūratės Januškevičiūtės darbų paroda „Kas tu?“. Spalį edukaciniame centre apsigyveno Vlado Suncovo kinetinių skulptūrų paroda „Kaip šoka lapai?“. Gruodį – Kalėdų Senelis ir Besmegenė Rafaela. Sezono metu vis susitikdavome su mažaisiais teatro gerbėjais teatralizuotose edukacijose, su Karakumų Asilėlio mokyklėlės mokinukais – pamokėlėse.

Štai tokios puikios metų jungtys.

O dabar – vasara vasarėlė. Esame nusiteikę ryžtingai ir darbingai, prieš akis – daugybė įdomybių ir smagybių: jau netrukus prasidės vaikeliukų vasaros stovykla Klaipėdos lėlių teatre, keliausime rodyti spektaklių į Ukmergę, Šiaulius, Visaginą, Balstogę (Lenkijoje), Bredą (Olandijoje), uoliai repetuosime ir ruošimės premjerai (!!!!) „Bučiuojant pelenus“ su žymiu lėlininku, teatro režisieriumi ir aktoriumi Renaud Herbinu, rugpjūtį vėl dalyvausime lėlininkų stovykloje!
Ir, žinoma, ruošimės dar vienam puikiam sezonui!

Laukia daug įspūdingų dalykų.

Labai laukiame.