Baigėsi tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“. Gravitacijos yra!

2023, gegužės 12 0 komentarų

Sekmadienį baigėsi tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“.
Šiais metais skatinome visus reflektuoti gravitacijos tema – metaforiškai, teatrališkai, astronomiškai, astrologiškai, fizikiškai, kalbėti apie kūnus ir sąveikas, apie jėgas ir ir traukas, apie centrus ir pašalius, apie branduolius ir sferas aplinkui. Dėkojame visiems, kurie jungėsi ir buvo kartu šiame nuostabiame, kintančiame, augančiame lėlių teatro kosmose.
Organizatoriai ypač dėkingi jau ne pirmus metus festivalio idėja ir prasme patikėjusiems pagrindiniams rėmėjams – Lietuvos kultūros tarybai ir Klaipėdos miesto savivaldybei.
Festivalis nebūtų toks, koks buvo, jei ne nuostabieji festivalio parneriai, rėmėjai ir draugai.
Už visokeriopą pagalbą ir paramą, už festivaliui suteiktus namus dėkojame Klaipėdos dramos teatrui, Klaipėdos kultūros fabrikui, Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centrui „Žvejų rūmai“, „Apeirono“ teatrui, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešajai bibliotekai, Kino teatrui „ArleKinas“.
Dėkojame festivalio informaciniams rėmėjams, kurie padėjo garsui ir vaizdui apie festivalį sklisti: oru, iš lūpų į lūpas, radijo bangomis, vaizdo įrašais, nuotraukomis, straipsniais, tekstais, internetais, vakuumais ir kitomis dimensijomis, bet visada – tiesiai pas žiūrovą. Nuoširdžiai dėkojame „Kultūros uostas – Klaipėda“, UAB „Diena Media News“ / dienraštis Klaipėda, UAB „Diena Media News“ / žurnalas „370“, „LRT“.
Kad festivalis galėjo dalintis ir rodytis kokybiška spauda, spaudiniais ir lipdukais, dėkojame IĮ „S. Jokužio leidykla-spaustuvė“, UAB „Spaudos imperija“, MB „Ponas popierius“, UAB „Printeda“,
Visada smagu jausti draugų palaikymą. Už laikinus namus festivalio dalyviams dėkojame UAB „Tubinas international“ / viešbutis „Bohema“, už puikią kavą dėkojame kavinei „10 TILTŲ“, už nuostabų festivalio pietus ir puikią nuotaiką UAB „Adseva“ / „10 TILTŲ kiemas“. Sakome ačiū AB „Kauno alus“, už operatyvumą, lankstumą ir tai, kad festivalio dalyviai saugiai bei patogiai pasiekė festivalį – keleivių pervežimo įmonei „iorouosta.lt“.


Ačiū visiems teatrams ir teatro trupėms, kurie sutiko atvykti į festivalį ir padarė jį tokį puikų. Ačiū lėlinės kino animacijos kūrėjams. Ačiū „Lėlininko kiemo“ edukatoriams. Ačiū Redai už muziką festivalio atidarymo vakarėlyje. Už įamžintas festivalio akimirkas dėkojame Gediminui Sass. 
Ačiū visiems, kurie atėjo, kurie norėjo, kurie skleidė ir kalbėjo apie festivalį, ačiū tiems, kurie dar kalba ir kalbės, ačiū kritikams, kurie rašys, analizuos, pasakos, reflektuos. Tai padeda mums ir festivaliui augti. 

Dėkojame mūsų nuostabiesiems savanoriams. 

Ir žinoma, dėkojame jums, mielieji žiūrovai. 

Už tai, kad susibūrėme, buvome, ir šiose sąveikose ir ryšyje, tikimės, visi atradome – gravitacijos yra.


Iki susitikimo po dvejų metų.