#3meistriškumodirbtuvės „APIE TEATRO DRAMATURGIJĄ IR OBJEKTĄ“ su Tekle Kavtaradze

Scenos menų profesionalus, kuriančius lėlių teatre ar norinčius išbandyti šią tarpdisciplinišką ir įvairiapusišką teatro rūšį, kviečiame į trečiąsias šių metų kūrybines dirbtuves su teatro ir kino dramaturge Tekle Kavtaradze.

Dirbtuvių vieta ir laikas:
DATA: rugsėjo 5–9 d. (5 d. 13.00–17.30 val., 6–8 d. 10.00–15.30 (su 45 min. pertrauka), 9 d. 10.00–15.00 val.)
VIETA: Klaipėdos lėlių teatro edukacinis centras, Vežėjų g. 4, Klaipėda

Dirbtuvės yra nemokamos, tačiau vietų skaičius labai ribotas, tad kviečiame paskubėti registruotis. Registracija vyks iki rugsėjo 1 d. 10.00 val.

Registracijos nuoroda: https://docs.google.com/forms/d/1a9F6j9uEhzueXBqkwqnBGUoNJy6wPJRTcLeMe0GmMy0/edit

Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

  Penkių dienų trukmės dirbtuvėse kino ir teatro dramaturgė Teklė Kavtaradzė supažindins su dramaturgijos teorija, kurią vėliau dalyviai turės galimybę išbandyti praktikoje: dramaturgijos teorijos pagrindus jungiant su kūrybinio rašymo praktikomis bei tokiu būdu vystant dalyvių atsineštas ar vietoje sugalvotas idėjas.

  Pasakojimo, dramaturginio kūrinio struktūra yra apibrėžta, į aiškius struktūrinius elementus išskirstoma „schema“, taigi pirmiausia dalyviai su ja susipažins, mokysis ją atpažinti įvairiuose kūriniuose ir pavyzdžiuose: istorijose, spektakliuose, pjesėse, trumpametražiuose filmuose. Dirbtuvių metu bus gilinamasi į kūrinio temos ir idėjos sąvokų skirtį, daug dėmesio bus skiriama mažiausio dramaturginio pasakojimo vienetui – scenai. Taip dalyviai po truputį pamatys, iš ko ir kaip susideda visas dramaturginis pasakojimas, pažins „mažąjį“ istorijos formatą, įgaus pasitikėjimo savarankiškai judėti prie didesnės istorijos kūrimo. Svarbus dirbtuvių elementas – dramaturgija lėlių teatre: bus nagrinėjama, kokie naratyviniai specifiškumai atsiskleidžia lėlių teatro dramaturgijoje, spektakliuose, pjesėse, ką reiktų turėti omenyje kuriant ir rašant būtent lėlių, objektų teatrui.

  Iš arčiau susipažinus su dramaturgijos teorija, žinias dalyviai pritaikys praktiškai. Idėjas, kurias norėtumėte vystyti, galima jau turėti ir „atsinešti“ su savimi, arba sufantazuoti vietoje. Tam bus sukurtos visos – teorinės ir praktinės – sąlygos, kūrybiškai saugi ir atvira aplinka.

  „Dirbtuvės gali būti naudingos jau turintiems idėją ar jos užuomazgą bei norintiems ją vystyti, bet taip pat ir tiems, kurie tiesiog nori paeksperimentuoti su dirbtuvių metu gimsiančia medžiaga,  idėja. Tam skirsime laiko ir dėmesio – stengsimės atpažinti, kas kiekvienam dalyviui šiuo metu yra svarbu, apie ką norisi rašyti, tyrinėti“, – sako dirbtuvių vedėja dramaturgė T. Kavtaradzė.

  Dirbtuvės skirtos visiems, norintiems susipažinti su teatro dramaturgija ir išbandyti šį žanrą. Nebūtina turėti rašymo ar dramaturgijos kūrimo patirties, kviečiami visi teatro ir meno sričių kūrėjai, studentai, o gal ir visai kitose srityse esantys žmonės, jaučiantys smalsumą ir norą pažinti (dramaturgiją, save, kitą, idėjas), išbandyti save rašant teatrui.

  Teklė Kavtaradzė yra teatro ir kino dramaturgė, rašyti pradėjusi nuo prozos ir poezijos, dabar aktyviai dirbanti teatre ir kine. Teklė baigė kino dramaturgijos bakalauro ir vaidybos magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jau penkerius metus veda kūrybinio rašymo laboratorijas ir mato tai kaip labai svarbų profesinio gyvenimo tyrinėjimų lauką. Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje veda kūrybinio rašymo ir teatro dramaturgijos paskaitas. Teatre kaip dramaturgė dirbo prie įvairių spektaklių: skirtų vaikams Vilniaus teatre „Lėlė“, Jaunimo teatre, skirtų  suaugusiesiems Jaunimo teatre, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. „Menų spaustuvėje“ debiutavo ir kaip režisierė su spektakliu paaugliams „Kissmas“. Teklė taip pat yra kino filmų scenarijų bendraautorė. Profesinėje veikloje jungia skirtingas žinias ir praktikas, tuo nori dalintis ir su kitais, norinčiais pažinti, tyrinėti dramaturgijos ir rašymo, teatro ir kino pasaulius.

  Klaipėdos lėlių teatro rėmėjai ir draugai
  lkt
  kms
  Klaipeda-+-Klaipeda-vert-sm
  LKI-juodas-skaidrus-1200px-1024x586
  ob
  liv
  erasmus
  norden1
  balticum
  vakaru-ekspresas
  laluna
  atsis
  svajoniu-vejos
  unima
  (internetui--jpeg)-(1)