#4meistriškumodirbtuvės apie objektų teatrą su Arieliu Doronu „Daiktai“

Lėlininkus, aktorius, šokėjus, dramaturgus, vizualiųjų menų srities kūrėjus, performanso menininkus, profesionalus ar mėgėjus, kviečiame tyrinėti objektų pasaulį teatro scenoje intensyviose trijų dienų trukmės praktinėse dirbtuvėse su vienu ryškiausių šios srities kūrėjų Europoje Arieliu Doronu.

Data: 2023 m. vasario 22–24 d.
Vieta: Klaipėdos lėlių teatras, Turgaus g. 9, Klaipėda
Kalba – anglų (be vertimo)

Dirbtuvės yra nemokamos, tačiau taikomas 50 Eur registracijos mokestis, kuris bus negrąžinamas tik tuo atveju, jei dalyvis užsiregistravo, tačiau neatvyko į dirbtuves. Registracija patvirtinama tik pervedus registracijos mokestį į Klaipėdos lėlių teatro sąskaitą LT607044060000600030 (paskirtyje nurodyti „registracijos mokestis į Ariel Doron dirbtuves“)

Registracija: shorturl.at/alWX9
Paraiškas priimame iki 2023 m. vasario 15 d.

  Dirbtuvėse bus gilinamasi į „ready made“ objektų prigimtį ir galimas jų panaudojimo galimybes scenoje. Dalyviai tyrinės, kaip buvęs viso labo rekvizitu scenoje objektas gali tapti veikėju ir prikaustyti žiūrovo dėmesį, įjungti mūsų vaizduotę, paskatinti jausti ir mąstyti taip, kaip joks žmogaus kūnas nėra pajėgus.

  Gatavi daiktai yra neatsiejama mūsų kasdienybės ir meno pasaulio dalis, savo ruožtu atverianti eksperimentinę žaidimų aikštelę, kurioje tampa įmanomos visos temos – nuo pačių asmeniškiausių iki politinių. Per daiktus, kurie tampa naujos poetinės kalbos elementais, mezgamas dialogas su žiūrovais, kitais kontekstais, istorijomis. Tokie objektai suteikia labai daug laisvės kurti jautrias istorijas ar didelio mastelio reginius minimaliomis priemonėmis bei turint nedidelius finansinius resursus. Tai taip pat yra puiki tiriamoji priemonė įgyvendinant įvairiausius projektus.

  Šios kūrybinės dirbtuvės – tai praktinė laboratorija, kurios metu įvairių individualių bei grupinių pratimų metu bus tyrinėjamos skirtingos daiktų savybės, jų bei juos valdančio aktoriaus galimybės scenoje. Dirbtuvėse bus pasitelkiamos lėlių bei fizinio teatro priemonės, taip pat naudojamos įvairios komponavimo, scenografijos ir vaidmens kūrimo, režisūros, dramaturgijos bei vizualiųjų menų technikos.

  Dalyvių bus prašoma atsinešti kuo daugiau skirtingų dydžių, formų, funkcijų daiktų, su kuriais visi dirbtuvių dalyviai kartu eksperimentuos. Puikiausiai tiks daiktai, su kuriais dalyviai dirba kituose projektuose, tačiau svarbiausia, kad tai būtų objektai, su kuriais įdomu žaisti, tyrinėti, eksperimentuoti. Čia tinka taisyklė – kuo daugiau, tuo smagiau. Be šių daiktų kiekvienas dalyvis dar turėtų atsinešti vieną daiktą, kuris jam kelia stiprias emocijas ir yra brangus.

  Tikimės, kad šios dirbtuvės taps tramplinu imtis naujos kūrybinės idėjos arba vystyti jau turimą. O galbūt tiesiog įkvėps toliau domėtis ir tyrinėti šią scenos meno formą. Ką garantuojame – bus be proto smagu žaisti ir įsitraukti į kūrybinius eksperimentus, kurie nežinia kur nuneš, tad kviečiame būtinai prisijungti!

  Arielis Doronas – lėlininkas, režisierius, aktorius. Savo spektakliuose paprastai naudoja labai mažai teksto, o sunkioms politinėms bei socialinėms temoms nagrinėti pasitelkia humorą ir žaidybiškumą. Kiekvieno kūrybinio sumanymo imasi kvestionuodamas pačią lėlių teatro ir scenos meno formą, adaptuodamas ją savo meniniams poreikiams bei visuomet kviesdamas auditoriją pajausti, mąstyti ir reaguoti.
  Su savo monospektakliais „Dėžėje“, „Pinhas“ ir „Plastikiniai herojai“ yra pasirodęs festivaliuose bei teatro scenose daugiau nei 35 pasaulio šalyse, yra laimėjęs ne vieną apdovanojimą už objektų valdymą, geriausią spektaklį ar žiūrovų simpatijų prizą.
  Šiuo metu gyvena ir kuria Vokietijoje, bendradarbiavo su tokiais teatrais ir meno institucijomis kaip Maksimo Gorkio teatras Berlyne, Jaunimo teatras Drezdene, „FITZ!“ lėlių teatro centras Štutgarte, „Hanut 31“ galerija Tel Avive ir kt. Arielis nuolat veda kūrybines dirbtuves įvairiose pasaulio šalyse, buvo vizituojančiu dėstytoju aukštosiose mokyklose Štutgarte, Monrealyje, Londone.
  Baigė kino studijas Tel Avivo universitete, studijavo lėlininkystę Jeruzalės vizualaus teatro mokykloje, taip pat Šarlevilio-Mezjero aukštojoje nacionalinėje lėlių teatro mokykloje Prancūzijoje.

  Klaipėdos lėlių teatro rėmėjai ir draugai
  lkt
  kms
  Klaipeda-+-Klaipeda-vert-sm
  LKI-juodas-skaidrus-1200px-1024x586
  ob
  liv
  erasmus
  norden1
  balticum
  vakaru-ekspresas
  laluna
  atsis
  svajoniu-vejos
  unima
  (internetui--jpeg)-(1)