„Familia“ sako „sudie“

2018, gegužės 29 0 komentarų

Originaliuoju lėlių miuziklu „Familia“  Klaipėdos lėlių teatras atsisveikina su žiūrovais šį sezoną ir atsisveikina su jaukiuoju Klaipėdos lėlių teatro nameliu (Vežėjų g. 4). Nuo rudens Klaipėdos lėlių teatras pakvies žiūrovus į naujas patalpas Turgaus g. 9.

Lėlių miuziklas  „Familia“ – tai pats didžiausias ir brangiausias Klaipėdos lėlių teatro projektas, kuriame dalyvauja  dalyvauja dvi dešimtys Klaipėdos ir Lietuvos jaunųjų menininkų, kuriuos į komandą subūrė Klaipėdos lėlių teatro kūrėjas, muzikos ir dainų autorius bei atlikėjas Vytautas Kairys.

Miuziklo herojai – energingi artistai Zuikiai, charizmatiška vakarėlių dalyvė Panda, kulinarinių šou kūrėjas vegetaras Vilkas, jogos mokytoja Lapė, mafijos bosas Maldininkas, politikai Pingvinai.

Kiekvienas žmogus slepia savyje gyvūną, tam tikrą tipažą. Kartais gyvenimiškos situacijos provokuoja mus elgtis instinktyviai tarsi gyvūnus. Kaip išlikti tokiose situacijose žmogumi. Kas yra žmogiškumo esmė? Universali meno kalba, gyvūnų personifikacijos – puikiai suprantamos vaikui, o situacijas iš gyvenimo, atskleidžiančias  žmogiškumą, šeiminius  žmonių santykius  puikiai atpažins suaugusieji“, – sako  projekto sumanytojas ir režisierius, Klaipėdos lėlių teatro kūrėjas Vytautas Kairys.

Anot režisieriaus, muzika ir humoru nuspalvinti fantasmagoriniai „Familios“ etiudai – tarsi kafkiškos  metamorfozės iš mūsų kasdienio šeiminio gyvenimo, Klaipėdos miesto aktualijų. Didelis dėmesys projekte bus skiriamas socialinėms problemoms, turtinės nelygybės bei žmonių santykių analizei, nagrinėjami gyvenimo rutinos pavojai, skirtingų kartų santykių paradoksai.  „Familia“ pasirodymuose persipina komedija ir tragedija, drama ir melodrama, bliuzo klasika ir šiuolaikinis rokas, kurį spektaklyje atlieka gyvo garso grupė.

Projektą „Familia“ Klaipėdos lėlių teatras jį skiria šeimoms ir vienišiams, seneliams ir turistams, visų socialinių sluoksnių atstovams, visiems praeiviams.