TARPTAUTINIS LĖLIŲ TEATRO FESTIVALIS “MATERIA MAGICA”

Nuo 1997 m. jaukiu „Karakumų Asilėlio“ vardu šelmiškai akį merkęs festivalis užaugo ir subrendo, ir vėlyvą pavasarį, šįkart jau 9-ąjį kartą, sugrįžta nauju pavadinimu „Materia Magica“. Festivalio rengėjai siekia pristatyti tokį lėlių teatro meną, kuris peržengia amžiaus ir įsišaknijusių stereotipų ribas, tokį, kuris jungia tradicinę šios teatro rūšies raišką su naujosiomis bangomis ir eksperimentiniais ieškojimais, tarpdisciplininę jo prigimtį – su grynomis formomis. Tad mes sakome: meskit iš spintos visus stereotipinius griaučius apie lėles ir nerkit gilyn į kitokį – gyvą, netikėtą, vizualų ir daugiaformį – lėlių teatrą!

http://materiamagica.lt/

  Toks lėlių ir objektų teatras slepiasi ir festivalio simboliu bei logotipu virtusio Kubagalvio galvoje. Kubas – tobulai taisyklinga forma, tačiau priešingai nei dar tobulesnis apskritimas, jis turi aštrių kampų. Jis gali būti nepatogus, „nurauti“ stogą, bakstelėti aštriais kampais, užduoti galvosūkį, o gal tapti namus primenančia užuovėja. O kur dar kubas, pripildytas magiškos medžiagos – tas išvis neprognozuojamas! Niekas iš tiesų net nežino, kas vyksta kubo viduje, nes tai – magija. Ar bus drąsių ten įžengti?

  2017 gegužės 25-28 d. Klaipėdos lėlių teatras rengė lėlių teatro festivalį „Materia Magica“. Festivalyje buvo pristatyta vienuolika spektaklių iš šešių šalių, o programa sudaryta taip, kad savo teatrą joje rastų ir mažieji, ir suaugę žiūrovai, ir tie, kurie teatrą godžiai ryja akimis, ir tie, kuriems rūpi pagvildenti skaudžias istorijos, žmogaus prigimties problemas. Be spektaklių festivalyje taip pat buvo parodytos dvi lėlinės animacijos programos vaikams ir suaugusiems, vyko kūrybinės dirbtuvės, teatrinės provokacijos uostamiesčio viešosiose erdvėse. Lėlių teatro ir kino ritualai vyko Klaipėdos lėlių teatre, ,,Kultūros fabrike“, Dramos teatre, piliavietėje ir tiesiog gatvėse.

  Klaipėdos lėlių teatro rėmėjai ir draugai
  lkt
  kms
  Klaipeda-+-Klaipeda-vert-sm
  LKI-juodas-skaidrus-1200px-1024x586
  ob
  liv
  erasmus
  norden1
  balticum
  vakaru-ekspresas
  laluna
  atsis
  svajoniu-vejos
  unima
  (internetui--jpeg)-(1)