Tarptautinis lėlių teatrų festivalis “Karakumų asilėlis”

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Karakumų asilėlis“ – tai vienintelis ir išskirtinis profesionalių lėlių teatrų festivalis Klaipėdos krašte. Pagrindinis organizatorių siekis yra populiarinti lėlių teatro meną. Be tradicinių vaidinimų jame stengiamasi pristatyti ir novatoriškus lėlių teatro projektus, atskleidžiant lėlių teatro meno galimybių įvairovę, atveriančią savitą asociatyvaus mąstymo būdą, nulemtą prigimtinių tautos savybių, padedančių giliau pažinti pasaulį, žmogų, jo istoriją.

  1997 m. Klaipėdos universiteto lėlių teatro „Ku-Kū“ ir Režisūros katedros iniciatyva pirmasis kamerinių lėlių teatrų festivalis.
  2003 m. Po šešerių metų pertraukos festivalio tradiciją atgaivino studijuojantys lėlininkai ir surengė 2-ąjį festivalį.
  2005 m. Klaipėdos lėlių teatrui sustiprėjus ir prisijungus jaunoms jėgoms festivalis išaugo iki tarptautinio. Festivalyje pirmą kartą dalyvavo lėlininkai iš kaimyninių šalių Estijos ir Latvijos.
  2007 m. 4-ajame festivalyje sulaukta svečių iš Bulgarijos ir Norvegijos.
  2009 m. Festivalio mintis – “lėlių teatras tarp kitų menų“. Pirmą kartą „Karakumų asilėlis“ vyko savuose namuose Klaipėdos senamiestyje. Dalyviai – 13 lėlių teatrų, iš kurių 8 buvo Lietuvos, bei 5 svečių kolektyvai.
  2011 m. VI – asis festivalis skelbė žalios energijos idėją. Žalia energija – tai ne tik nuoroda į jaunystę, jausmų ir būties ekologiją, bet ir įvykę intriguojantys susitikimai su debiutuojančiais ir jau įvertintais azartiškais, drąsiais, be abejo, jaunais lėlininkais (aktoriais, režisieriais). Tai provokacija ieškoti, judėti, siekti, nenurimti ir nesenti.
  2013 m. VII – asis festivalis. Festivalio vartus į (asi)LĖLIŠKĄ pasaulį atrakino artimumą, šilumą, jaukumą, meilę ženklinantis kodinis žodis – ŠEIMA. Šeimos idėja subūrė draugėn šeimos lėlių teatrus iš Lietuvos ir užsienio šalių.
  2015 m . VIII – asis festivalis. Pagrindinė festivalio mintis- lėlės judėjimo skirtingumas kiekviename lėlių teatro pasaulyje.

  Klaipėdos lėlių teatro rėmėjai ir draugai
  lkt
  kms
  Klaipeda-+-Klaipeda-vert-sm
  LKI-juodas-skaidrus-1200px-1024x586
  ob
  liv
  erasmus
  norden1
  balticum
  vakaru-ekspresas
  laluna
  atsis
  svajoniu-vejos
  unima
  (internetui--jpeg)-(1)