2022 m. spalio 14 d. 17 val. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre vyks kino ir teatro dailininko, iliustratoriaus Antano Dubros kurtos interaktyvios parodos „Dzotukės“ atidarymas (dzūkiškai – slaptavietės, būstinės). Paroda apie slaptavietes ir jų ieškojimą (ir radimą?). Instaliatyvi paroda, kurioje kiekvienas galės atrasti, pasislėpti ar iš slaptavietės stebėti pasaulį ir kitų gyvenimus (arba: stebėti kitus). Paroda subalansuota šeimoms, organizuotoms mokinių ar auklėtinių grupėms, draugų būreliams ir tiems, kurie bus pasiryžę draugų susirasti „Dzotukėse“.
Daug kam iš mūsų vaikystės žaidimai neatsiejami nuo slėptuvių – štabikų, suręstų iš medžių šakų, paklodėm uždangstytų stalų, po kuriais būdavo saugiau sulaukt perkūnijos pabaigos, ar į žemę įsodintų sekretų, kuriuos surasti būdavo lemta tik išrinktiesiems lobių ieškotojams. Vaikystėje slėpynių paprastai žaidžiame, o suaugę prisimenam jas, deja, ne pačiomis geriausiomis aplinkybėmis. Ir vis dėlto, po dviejų pandemijos suvaržymuose praleistų metų „slėptuvės“ tapo dar aktualesnės – juk daug kas iš mūsų juos praleido „slėpdamiesi“ nuo kitų žmonių ar ieškodami savo privačios erdvės namiškių pilnuose namuose. Toks priverstinis nuolatinis buvimas kartu parodė, kad savo slaptos vietos turėjimas – ar ji būtų išorinė, ar vidinė – yra svarbus tiek dideliam, tiek mažam žmogui. Surasti slėptuvę, joje pasislėpti ar saugiai įsitaisius iš slaptavietės stebėti pasaulį ir kitus bus galima Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro interaktyvioje parodoje „Dzotukės“, kurią kuria kino ir teatro dailininkas, iliustratorius Antanas Dubra. Slaptavietes dzotukėmis vadina Dzūkijoje, kurioje parodos dailininkas Antanas praleido vaikystės vasaras (aišku, slėpdamasis ir grybaudamas). Paroda „Dzotukės“ subalansuota šeimoms, organizuotoms mokinių ar auklėtinių grupėms, draugų būreliams ir tiems, kurie bus pasiryžę draugų susirasti „Dzotukėse“.
Antanas Dubra – aktyvus ir įvairiapusis menininkas, kuriantis scenografijas spektakliams, piešiantis plakatus, iliustruojantis knygas, rengiantis grupines ir individualias parodas. Antanui svarbi ir gatvės kultūra, Vilniuje galima išvysti ne vieną jo pieštą grafitį. Kūrėją dominančios temos – mistika, magiški, makabriški ir gal net velniški dalykai, jam nesvetimas eskeipizmas, humoras, žvilgsnis į realybę kitu kampu.