Istorija
1991 m. savo veiklą lėlininkai pradėjo Klaipėdos universitete, prie menų fakulteto režisūros katedros. 1992 m. pasivadino Klaipėdos universiteto lėlių teatru „KU-KŪ“. Trupę įkūrė Jūratė Januškevičiūtė ir jos bendražygiai: KU Režisūros katedros dėstytojai Linas Zubė, Liuda Vismantaitė, Salomėja Burneikaitė. Vėliau prisijungė ir kolegomis tapę studentai lėlininkai- Vidmantas Beržinis, Lina Beržinienė, Živilė Dargytė, Andžela Vitauskaitė.
Per savo gyvavimo laikotarpį teatras „KU-KŪ“ sukūrė 17 spektaklių ir dalyvavo 21 lėlių teatrų festivalių Lietuvoje ir užsienyje.
1999 m. Režisūros katedroje buvo surinktas, o 2004 m. gaudamas bakalauro diplomus studijas baigė režisierių kursas, skirtas lėlių teatrui. Dar būdami studentais jaunieji kūrėjai įsijungė į savo dėstytojos vadovaujamo lėlių teatro „ KU-KŪ“ veiklą, papildydami jo repertuarą, įgaudami lėlininkų praktikos. Studijų programą parengė ir kursui vadovavo Jūratė Januškevičiūtė, Linas Zubė. Būsimieji lėlininkai mokėsi sumanymus lėlių spektakliams įgyvendinti derindami savyje dailininko ir režisieriaus funkcijas. Teatro „KU-KŪ“ vadovė ir specialybės dėstytoja J. Januškevičiūtė, eksperimentavo, ieškojo naujų raiškos būdų, skatindama studentus kurti teatrą iš daiktų ir objektų, plėsti tradicinio lėlių teatro ribas. Savo darbais studentai papildė „KU-KŪ“ repertuarą, kartu keliavo į festivalius ir perimdami patirtį mokėsi.
Antrasis etapas prasidėjo 2004m., kai baigę lėlių teatro režisūros studijas jauniausieji lėlininkai prisistatė Klaipėdos miestui. Klaipėdos lėlių teatras atsiskyrė nuo universiteto, o jo vadovavimą perėmė jaunosios teatro kartos atstovės Aušra Daukantaitė – Juknevičienė ir Gintarė Radvilavičiūtė. Prisijungė – Renata Kutaitė, Rūta Bunikytė, Karolis Makauskas, Viktorija Dambrauskaitė, Vida Narveišytė, Mantas Baniulis ir, kiti. Palikęs savąją Alma Mater ir tapęs savarankišku, kolektyvas glaudėsi Klaipėdos miesto kultūros centre Žvejų rūmai, vis puoselėdamas svajonę turėti savo namus. 2006m. Lietuvos kultūros ministerija Klaipėdos lėlių teatrui suteikė profesionalaus teatro statusą. Savo 16-os metų gyvavimo sukaktį ir atidarymą naujose patalpose senamiestyje (Vežėjų g. 4) Klaipėdos lėlių teatras šventė 2008m. kovo 21d.
Klaipėdos lėlių teatras yra vienas jauniausių, novatoriškiausių ir ambicingiausių profesionalių lėlių teatrų Lietuvoje, nuolat ieškantis naujų lėlių teatro meninės kalbos būdų ir komunikacijos su žiūrovais priemonių.
Klaipėdos lėlių teatro kūrėjai ir lėlės įsikūrę istoriniame fachverkinio stiliaus namelyje su sodu Klaipėdos senamiestyje. Teatro salė – mažytė, talpina tik 70 žiūrovų, tačiau išsiskiria jaukumu, betarpiška ir kūrybiška atmosfera.
Kiekvieną savaitgalį teatre rodomi lėlių bei objektų spektakliai kūdikiams, vaikams, jaunimui ir suaugusiems. Teatro repertuare – gerai žinomų pasakų, šiuolaikinių užsienio bei Lietuvos autorių kūrybos interpretacijos, pateikiamos tradicinėmis ir netradicinėmis lėlių bei objektų teatro formomis. Pastaraisiais metais Klaipėdos lėlių teatras tapo neabejotinu lyderiu šalyje, galinčiu pasiūlyti didžiausią lėlių spektaklių kūdikiams pasirinkimą.
Klaipėdos lėlių teatras taip pat rengia lėlių gamybos dirbtuves, seminarus pedagogams, pristato parodas, kviečia į susitikimus su lėlių teatro kūrėjais.
Neatsiejama Klaipėdos lėlių teatro kūrybinės veiklos dalis – gastrolės, dalyvavimas šventėse, respublikiniuose bei tarptautiniuose lėlių teatro projektuose. Tarp jų didžiausias ir svarbiausias Klaipėdos lėlių teatro organizuojamas įvykis – nuo 1997 m. kas dvejus metus vykstantis tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Karakumų Asilėlis“.
Klaipėdos lėlių teatras nuo 2009 metų yra Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos „Asitežas“ narys, Klaipėdos lėlių teatro darbuotojai yra Tarptautinės lėlininkų sąjungos UNIMA nariai.