KĄ PAMATYSIME ATEINANTĮ SEZONĄ KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRE

2018, rugpjūčio 31 0 komentarų

Rugsėjį Klaipėdos lėlių teatre prasidės 13-asis teatrinis sezonas. Rugsėjo 15-ąją Teatras startuos su lėlių spektakliu „Nepaprasta Edvardo Tiuleino istorija“, pasakojančiu apie išpuikusį triušį Edvardą Tiuleiną, kuris pamažu mokosi mylėti. Jau kitą dieną Teatras laukia pačių mažiausių žiūrovų – į didelę, spalvingą ir muzikos garsuose paskendusią žaidimų aikštelę kvies spektaklis „Vienas, du – kur tu?“. Apie mus supančią aplinką – dangų, vandenį ir žemę kūdikiams pasakos „Miego pagalvėlės – sapnų pasakėlės“ bei „Sapnų pasakėlė – diena / naktis“. Lapkričio mėnesį mažiausiuosius teatro gerbėjus ir jų tėvelius kvies „Labas, Mažyli!“ – tai formos, ritmo ir muzikos derinys, meninė meditacija, stiprinanti tėvų ir vaiko emocinį ryšį.

Naujajame Teatro sezone matysime ir daug spektaklių šeimai: spalio mėnesį premjerinis spektaklis pagal Martos Gusniowskos pjesę „Kad tave žąsis“ kvies šeimas paprastai ir šmaikščiai panagrinėti, kodėl mes kartais liūdime, ir kaip tapti laimingais. Poetiškame, subtilių faktūrų ir formų jaunos režisierės A. Bakanaitės debiutiniame spektaklyje „MAMA“ be žodžių kalbama apie mamą ir vaiką siejantį ryšį ir motiniškos meilės jėgą. Apie mažą stebuklą, kurį patiria šių dienų Pelenė pasakos spektaklyje „Stebuklingas Pelenės laikas“, o dar vieną klasikinio Charles Perrault  (Šarlio Pero) kūrinio interpretaciją pateiks komiškasis spektaklis „Raudonkepuraitė“. Hanso Kristiano Anderseno gerbėjus teatras kviečia ateiti į spektaklį „Coliukė“, kuriame vaidinantys aktoriai kartu su iš modelino nulipdytomis marionetėmis ir žiūrovais ieškos atsakymų, kaip šaltame ir purviname pasaulyje išsaugoti nuoširdumą, gerumą ir viltį.

Į šviesos ir muzikos reginį visai šeimai Tuvės Janson apsakymo motyvais kvies „Tėtis ir jūra“ – pasirodyme, pasitelkus pojūčius, šviesas, šešėlius, atspindžius ir muziką, jautriai ir subtiliai pasakojama apie tėtį ir jo pasaulį. Mėgstantiems šešėlinį teatrą siūloma apsilankyti ir spektaklyje „Sudaužytas kiaušinis“, kuriame žaidžiant šviesa ir šešėliais kuriamas įtaigus pasakojimas pagal lietuvių liaudies pasaką.

Suaugusiuosius Teatras kviečia į spektaklį „MALINA“. Tai psichologinis intelektualinis romanas, negrinėjantis sudėtingą žmogaus vidinį pasaulį, jo jausmus, baimes; santykį tarp vyro ir moters. Spektaklio kūrėjai kelia klausimus, kodėl žmoguje užgimsta baimė gyventi, kodėl net ir turėdami begalinę laisvę, vieną dieną nebežinome, kaip su ja elgtis, ir patys save įkaliname.

Kalendorinius metus tradiciškai užbaigs Klaipėdos lėlių teatro projektas „Kalėdų Senelio namelis“.

Maloniai kviečiame atvykti!

Bilietus galima įsigyti Klaipėdos lėlių teatre (Turgaus g. 9, Klaipėda arba www.tiketa.lt)