Klaipėdos lėlių teatras kviečia registruotis į meistriškumo dirbtuves „Daiktai ant virvelių: animacijos magija su Alice Therese Gottshalk“

2023, birželio 9 0 komentarų

Rugpjūčio 22–24 d. Klaipėdos lėlių teatre vyks meistriškumo dirbtuvės su Alice Therese Gottshalk, kurių metu lėlininkai ir lėlių teatro gerbėjai bus kviečiami ne tik susipažinti marionečių teatro paslaptimis ir subtilybėmis, bet ir patys turės galimybę pasigaminti po marionetę ir pasimokyti ją valdyti.

Kūrybinės dirbtuvės skirtos visiems smalsuoliams, turintiems ir neturintiems lėlių teatro patirties ir yra įkvėptos profesoriaus Albrechto Roserio mokymo. Lėlių teatras yra meno forma, gimstanti scenos ir vaizduojamojo meno sankirtoje. Jos priemonės (medžiaga, objektas, pirštinė lėlė, marionetė, kaukė, mūsų pačių kūnas…) ir išraiškos galimybės yra neribotos. Dirbtuvėse bus siekiama suteikti erdvę išbandyti netiesiogiai animuojamą figūrą, t. y., tyrinėti medžiagos ir objektų judėjimo ant virvelių galimybes.

„Marionetė – vienas dažniausiai sutinkamų lėlių teatro simbolių, daugumai vaizduotėje iškylančių vaizdinių, prabilus apie lėlių teatrą. Paradoksalu, tačiau Lietuvos scenose marionečių teatras tampa vis retesniu svečiu – mažai kas imasi šio subtilaus meno formos įvaldymo. Priežasčių galime rasti ne vieną, tačiau viena iš pagrindinių, ko gero, tai, jog daugelį atbaido kalbos apie marionečių gamybos ir atgaivinimo sudėtingumą. Vis dėlto toks teatras egzistuoja, taigi yra įmanomas, tereikia žinių, laiko, įsiklausymo, žaidybiškumo ir, svarbiausia, noro. Alice Gottshalk yra tikra marionečių meistrė, pedagogė, A. Roserio mokinė, gebanti su žavingu lengvumu perduoti žinias apie marionečių teatro ypatumus taip, kad, rodos, ir šešerių metų vaikas juos suprastų. Tad kviečiame pasisemti žinių, įsikvėpti marionečių teatru ir prisidėti prie šios nykstančios rūšies išlikimo“, – dalijasi dirbtuvių organizatorė Aušra Bakanaitė.

Dirbtuvių dalyviai bus supažindinti su pagrindiniais marionetės judėjimo principais (švytuoklė, gravitacijos pajautimas, judesio tėkmė), antrąją meistriškumo dirbtuvių dieną gaminsis po marionetę, o paskutinę dirbtuvių dieną lavins gebėjimus marionetę atgaivinti bei kurti jos draminę liniją.

Intensyvios trijų dienų trukmės dirbtuvės yra mokamos, dalyvių registracija patvirtinama tik pervedus dalyvio mokestį. Dalyvių registracijos forma:

Registracija čia