Klaipėdos lėlių teatras vyksta į gastroles Vilniuje

2023, vasario 17 0 komentarų

Vasario pabaigoje Klaipėdos lėlių teatras viešės sostinėje. Vilniečius ir miesto svečius teatras kvies į miniatiūrų spektaklį „Istorijos iš FLUXUS dėžutės“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė) bei Aušros Bakanaitės režisuotas teatrines edukacijas „Iliuzija lėlių teatre“ ir „Mechaninis stebuklas“.

Vasario 25 d. 18 val. bei vasario 26 d. 11 ir 13 val. vyks miniatiūrų spektaklis „Istorijos iš FLUXUS dėžutės“. Spektaklyje vaikams nuo penkerių metų žiūrovai išvys Shaun Tan ir Olgos Tokarczuk pasakų įkvėptas istorijas: kiekviena istorija išlenda iš dėžutės ir atgal į ją sugrįžta. Tai tarsi pokštas – „Fluxus“ pokštas, kuris gali būti paprastas, juokingas, netikėtas, nesupančiotas rimtumo, žaidybinis, prieinamas visiems, bet leidžiantis kalbėti ir apie labai svarbius gyvenimo momentus, akimirkas. Lėlių teatro miniatiūrų spektaklis – tai kiekvieną akimirką kiekviename kampelyje besiskleidžiantis vyksmas, netikėtai pasibaigiantis ir tiesiog išnykstantis. Spektaklyje atgaivinami nebenaudojami žaislai, daiktai, objektai, eksponatai ir sukuriamas intymus pasakojimas tarp pasakotojo ir klausytojo apie mus, gyvenimą ir mūsų niekur nespėjančią sielą. Spektaklio kūrybinė komanda: Gintarė Radvilavičiūtė, Virginija Rimkaitė, Renata Valčik, Ieva Parnarauskaitė, Paulius Vendelis, Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Kęstutis Bručkus, Vytautas Kairys.

Vasario 27 d. 10 ir 11.30 val. žiūrovai bus laukiami teatrinėje edukacijoje „Iliuzija lėlių teatre“. Lėlių teatre iliuzija neatsiejama nuo lėlininko rankose atgijusio objekto. Edukacijos „Iliuzija lėlių teatre“ dalyviai turės išskirtinę galimybę sužinoti, kodėl teatras gali būti laikomas iliuzija, kaip iliuzija sukuriama, ir kur ji gyvena. Sužinoję juodo kabineto paslaptis dalyviai suvoks kuriamos atmosferos svarbą, o išgirdę apie objekto animavimo subtilybes, galės ir patys pabandyti įpūsti objektams gyvybės. Teatrinė edukacija „Iliuzija lėlių teatre“ skirta vaikams nuo penkerių metų. Teatrinės edukacijos kūrybinė komanda: Aušra Bakanaitė, Larion Dyakov, Kęstutis Bručkus, Vytautas Kairys, Paulius Vendelis.

Vasario 27 d. 11 ir 12.30 val. vaikams nuo penkerių metų teatrinės edukacijos „Mechaninis stebuklas“ metu bus pristatyta, kaip mechanika mums padeda greičiau keliauti, lengviau pasiekti tikslus, įgyvendinti, rodos, neįmanomas misijas. Lėlių teatro principai suteiks galimybę susipažinti su šia, iš pirmo žvilgsnio keblia, tema. Natūralios, minimalistinės priemonės žadins dalyvių vaizduotę, skatins nesėdėti sudėjus rankų, o pastebėti ir, remiantis mechanikos dėsniais, kurti savo stebuklus. Kūrybinė komanda: Aušra Bakanaitė, Gintarė Radvilavičiūtė, Renata Kutaitė-Raudonienė, Vytautas Kairys, Paulius Vendelis, Larion Dyakov.

Spektaklis „Istorijos iš FLUXUS dėžutės“ ir teatrinės edukacijos „Iliuzija lėlių teatre“ bei „Mechaninis stebuklas“ vyks „Menų spaustuvėje“ (Kišeninėje salėje). Bilietus platina www.bilietai.lt. Teatrinėse edukacijose laukiamos ir organizuotos moksleivių grupės, daugiau informacijos ir registracija tel. +37061529524 arba el. p. klaipedosleles@gmail.com. Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Iki pasimatymo!