Klaipėdos lėlių teatre – lėlių ir objektų teatro instaliacijos „Tarp Žemės ir Dangaus“ premjera

2021, liepos 8 0 komentarų

Jau liepos 15 d. 18 val. Klaipėdos lėlių teatras lauks teatrui neabejingų vaikų nuo 7 metų, jaunimo ir suaugusiųjų – čia vyks lėlių ir objektų instaliacijos „Tarp Žemės ir Dangaus“ premjera.

Idėjos autorei ir režisierei Karolinai Jurkštaitei kuriant instaliaciją į pagalbą atėjo gausi kūrėjų komanda: dailininkė Birutė Sodeikaitė, kompozitorius Kristijonas Lučinskas, šviesų dailininkas Paulius Vendelis, dailininkai kūrėjai: Guoda Korsakaitė, Angelina Furmaniuk, Gintarė Radvilavičiūtė, Deivyda Sakalauskaitė, Verdenė Monika Valkiūnaitė, Neringa Minkevičienė, Agnė Jablonskytė, elektros ir automatikos inžinieriai: Edvardas Statkus, Edgaras Osinas, Mindaugas Šležas, dekoracijų ir objektų techninių sprendimų autoriai: Aušra Bakanaitė, Karolis Makauskas, tautodailininkė, karpinių meistrė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė. Instaliacijoje veikia ir aktorė Samanta Pinaitytė. Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba; projekto partneriai – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“.

Instaliacijos „Tarp Žemės ir Dangaus“ režisierė pastebi, kad „šiuolaikiniame pasaulyje vis aktualiau tampa gilintis į žmogaus vidinį pasaulį, atsigręžti į save. Gyvenant greito vartojimo laikmetyje mane šios temos jaudina. Natūraliai keliu klausimus, kaip žmogui išlaikyti pusiausvyrą tarp vidinio ir išorinio savęs, kaip nepasiduoti greitam gyvenimui, skubotumui, kaip išlikti savimi ir kokia yra viso „siūlomo“ pasaulio vertė. Lėlių ir objektų teatro instaliacijos idėja gimė svarstant, kokie mes, žmonės, galėtume būti, kokias savybes galėtume išsiugdyti, kad gyventume pilnavertį, taikų gyvenimą. Taip pat nuolat jaučiau, kad instaliacija turėtų būti kaip nuolatinis judėjimas. Instaliacija paliečia žmogaus gelmes bei dangaus aukštumas, žvaigždes ir planetas. Instaliacija kalba mums apie dangiškas žmogaus savybes, nuolatinę kaitą ir ritmus, lietuvišką grožį ir senovės Graikijos harmonijos prisiminimą. Apie tai, ką vertėtų prisiminti, puoselėti ir saugoti“.

Lėlių ir objektų teatro instaliacija „Tarp Žemės ir Dangaus“ – jau netrukus Klaipėdos lėlių teatre. Bilietus platina www.tiketa.lt.

Iki pasimatymo!

REPERTUARAS. LIEPA

15 d. 18 val. PREMJERA! TARP ŽEMĖS IR DANGAUS
16 d. 18 val. PREMJERA! TARP ŽEMĖS IR DANGAUS
17 d. 18 val. PREMJERA! TARP ŽEMĖS IR DANGAUS
18 d. 18 val. PREMJERA! TARP ŽEMĖS IR DANGAUS
23 d. 18 val. ir 20 val. PREMJERA! TARP ŽEMĖS IR DANGAUS
24 d. 18 val. ir 20 val. PREMJERA! TARP ŽEMĖS IR DANGAUS