Klaipėdos lėlių teatre – objektų spektaklio vaikams „Užusienis“ premjera

2023, balandžio 24 0 komentarų

Balandžio 28 d. 18 val. ir balandžio 29, 30 d. 12 val. Klaipėdos lėlių teatre vyks objektų spektaklio „Užusienis“ premjera. Spektaklį kuria gausi kūrybinė komanda: spektaklį režisuoja Motiejus Ivanauskas ir Vaiva Paukštė, muziką kuria Matas Saladžius, scenovaizdį – scenografė Izabelė Narečionytė bei Klaipėdos lėlių teatro aktoriai Renata Kutaitė-Raudonienė ir Vytautas Kairys.

Vaikams nuo 3-ejų iki 5-erių metų skirtame spektaklyje kūrėjai pasirinko nagrinėti situacijas, kai, patekus į nepažįstamą aplinką, atsiranda ne tik iššūkių, bet ir netikėtų naujų atradimų, praplečiančių pasaulio suvokimą bei raginančių nebijoti pažinti.

Vandens purkštukas yra vandens purkštukas. Purškia vandenį ant visko, kas sausa. Arba šlapia. Purškia vandenį ant visko, kas pasitaiko. Ant veido, ant gėlių, ant vaikų, ant katinų, ant tų, kam patinka, ir tų, kam nelabai. Purkštukas purškia, šluota šluoja, aktoriai aktoriauja, skalbimo mašina skalbia, spektaklis rodosi sau prožektorių šviesoje. Vonioje? Vonioje. Ar tikrai vonioje? Kas čia žino, gal ir visiškoje dienos šviesoje.

Asociatyviame objektų spektaklyje pasakojama atradimų ir draugystės tarp daiktų bei tarp žmonių istorija. Ši istorija pamažu atsiskleidžia aplinkoje, kuri atpažįstama, bet nenuspėjama. Pilna kasdien sutinkamų daiktų, bet iki galo neperprantama. Aplinką, kuri skatina pažinti, eksperimentuoti ir tyrinėti. Tyrinėti ne tik tai, kas nauja, bet ir tai, kas atrodo jau pažinta ar net nuobodu. Užusienis – tai ne tik tolimas užsienis, bet ir tai, kas yra visai šalia, už artimiausios sienos.

Objektų spektaklio vaikams premjera Klaipėdos lėlių teatre – jau visai netrukus. Spektaklio kūrėjai kvies lyg pro padidinamąjį stiklą pažvelgti ir patyrinėti aplinkas ir objektus, kuriuos regime kas dieną, bet net neįtarėme, kad jie turi tiek daug papasakoti ir parodyti. Spektaklio trukmė – 40 min. Bilietus platina www.bilietai.lt.