KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRO EDUKACIJOS: PAJAUSTI, PATIRTI, PAŽINTI

2021, liepos 7 0 komentarų

Klaipėdos lėlių teatras vienas pirmųjų uostamiestyje pradėjo rengti profesionalias edukacines programas vaikams, bemat sulaukusias itin didelio susidomėjimo. 2017 m. šios programos buvo pripažintos „Metų edukaciniu projektu“, o teatrui įteiktas Klaipėdos miesto savivaldybės įsteigtas „Bangolaužio“ apdovanojimas. Per ne vienerius nuoširdaus ir atsakingo darbo metus edukacinė veikla tapo viena svarbiausių Klaipėdos lėlių teatre ir šiandien Teatras džiaugiasi galėdamas pasiūlyti skirtingų edukacinių veiklų įvairaus amžiaus auditorijai.

Lėlių teatras nuo seniausių laikų išsiskyrė formos žaidybiškumu – lėlė, kaip žaidimo priemonė, naudojama ir edukuojant vaikus. Visgi pastebėtina, kad kol kas Lietuvoje kone beribės lėlių teatro galimybės edukacijų metu akistatoje su vaiku nepelnytai supaprastėja. Klaipėdos lėlių teatras, anaiptol, tiki, kad tik drąsiai ieškant ypatingų metodų, prigimtinio lėlių teatro žaidybiškumo, galima pasiekti įdomių ir efektingų rezultatų, išlaisvinti vaiko individualybę, vaizduotę, atverti vaiko kūrybiškumą.

MENINĖ EDUKACIJA IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAMS
„KARAKUMŲ ASILĖLIO MOKYKLĖLĖ“

„Karakumų Asilėlio mokyklėlė“ – tai teatrališki Klaipėdos lėlių teatro edukaciniai užsiėmimai ikimokyklinio amžiaus vaikams. Mokyklėlės tikslas – supažindinti su lėle, lėlių teatru, puoselėti žmogiškąsias vertybes, mokyti vaikus bendrauti, būti grupėje, reikšti mintis, nebijoti savęs ir kitų. Mokyklėlės direktorius Karakumų Asilėlis, lėlė, mažajam auklėtiniui tampa autoritetu, subtiliai, geranoriškai, teisingai skatinančiu mokytis ir siekti gėrio. Čia lėlė vaikui tampa ne žaislu, o gyva būtybe, kurios klausyti reikia ne iš baimės, o todėl, kad tokios yra abipusio susitarimo taisyklės.
Lėlių teatro mokyklėlėje tėveliai turi galimybę praleisti kartu vertingą valandėlę su vaiku, o vaikai – betarpiškai bendrauti su Karakumų Asilėlio mokyklėlės vadovėmis, lėlėmis, bendraamžiais bei paprastomis priemonėmis pažinti sudėtingą pasaulį.

EDUKACIJA ĮVAIRAUS AMŽIAUS VAIKŲ GRUPĖMS
SPEKTAKLIS IR EKSKURSIJA KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRE

Įvairaus amžiaus vaikų grupėms organizuojamoje edukacijoje dalyviai turi galimybę ne tik pamatyti lėlių teatro spektaklį, bet ir susipažinti su lėlių teatro užkulisiais, apžiūrėti, paliesti lėles, iš arti pamatyti, kaip jos kuriamos ir animuojamos, taip pat – pabendrauti su spektaklio kūrėjais. Edukacijos metu vaikai supažindinami, kaip dera elgtis teatre, kaip reaguoti į spektakliuose vykstančius dalykus, drauge su kūrėjais analizuoja matytą spektaklį, užduoda lėlininkams rūpimus klausimus.

VAIKAMS NUO 5 IKI 10 M.
TEATRINĖ EDUKACIJA „LĖLIŲ TEATRO MAGIJA“

„Lėlių teatro magija“ – interaktyvi jaunosios Klaipėdos lėlių teatro menininkės Aušros Bakanaitės edukacija, kurioje visi jos dalyviai tampa bendrakūrėjais. Programos metu vaikai iš paprasto popieriaus lapo patys susikuria po lėlę, sužino, kaip jai suteikiama gyvybė, ir kaip kuriamas spektaklis. Pagrindinis programos personažas – objektas A4 – teatrinės edukacijos dalyviams atskleidžia svarbiausius lėlių teatro istorijos bei raidos momentus, padeda atrasti lėlių teatro kūrybinius principus ir pajusti teatro magijos galią.

VAIKAMS NUO 5 M.
TEATRALIZUOTA EDUKACIJA „ILIUZIJA LĖLIŲ TEATRE“

„Iliuzija lėlių teatre“ – interaktyvi edukacija apie lėlių teatro paslaptis. Lėlių teatre iliuzija neatsiejama nuo lėlininko rankose atgijusio objekto. Edukacijos dalyviai turi išskirtinę galimybę sužinoti, kaip sukuriama iliuzija lėlių teatre, ir kur ji gyvena. Sužinoję juodo kabineto paslaptis dalyviai įvertina kuriamos atmosferos svarbą, o išgirdę apie objekto animavimo subtilybes, gali ir patys pabandyti atgaivinti objektus scenoje.
Edukacijoje naudojamos minimalistinės priemonės skatina vaikus fantazuoti ir savo vaizduotėje susikurti asmeninę iliuziją, kuri ateityje galbūt virs tikrove.

MOKSLEIVIAMS, ŠEIMOMS
INTERAKTYVIOS PARODOS KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRO EDUKACINIAME CENTRE

Klaipėdiečiams gerai žinomas jaukusis fachverkinis namelis kurį laiką priverstinai buvo užvėręs savo duris dėl prieš kelerius metus vykusios rekonstrukcijos. Šiandien namelyje įsikūręs Klaipėdos lėlių teatro edukacinis centras po savo stogu priėmė ne tik Teatro edukacines programas, „Karakumų Asilėlio mokyklėlės“ ugdytinius, bet ir interaktyvią parodą visai šeimai „Mažieji pasauliai“ (paroda veiks iki 2021 m. rugpjūčio 1 d.). Ekspozicijos atnaujinamos kasmet rudenį. Įdomios Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro veiklos skatina šeimas kurti tradiciją lankytis parodose, dalyvauti edukacijose, turiningai leisti laiką su šeimos nariais, artimaisiais.

MOKSLEIVIŲ GRUPĖMS
KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS – PROGRAMOS „KULTŪROS PASAS“ DALYVIS

Klaipėdos lėlių teatras kviečia pasinaudoti galimybe dalyvauti Teatro edukacijose, spektakliuose per programą „Kultūros pasas“. Šiuo metu moksleivių grupės kviečiamos pamatyti lėlių spektaklį „Namai“, dalyvauti teatralizuotoje edukacijoje „Iliuzija lėlių teatre“. Programoje „Kultūros pasas“ esantys Teatro renginiai padeda paįvairinti pamokų ar neformaliojo ugdymo veiklą, praplečia žinias, supažindina su lėlių teatro menu, leidžia išbandyti šį tą naujo.

Lėlių spektakliai vyksta
Klaipėdos lėlių teatre (Turgaus g. 9, Klaipėda)
klaipedosleles@gmail.com
Tel. +370 46 239932

Edukacijos vyksta
Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre (Vežėjų g. 4, Klaipėda)
leliuedukacija@gmail.com
Tel. +370 60 386036