Klaipėdos lėlių teatro edukacinis centras kvies pažinti paslaptingą augalų pasaulį

2023, spalio 13 0 komentarų

Spalio 14 d. 13.30 val. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre vyks Vlado Suncovo parodos „Kaip šoka lapai?“ atidarymas.

Ar kada atkreipėte dėmesį į krentantį medžio lapą? Kokius piruetus jis suka plaikstomas vėjo gūsio? Kaip grakščiai stiebiasi augalai, norėdami pasižiūrėti į saulės šviesą? Kaip keičiantis sezonams rangosi šakos? Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre laikinai įsikūrė fantastinės botanikos laboratorija, kurioje galėsite ne tik stebėti naujai sukurtų augalų-robotų choreografinius pasirodymus, tačiau ir pasigaminti savo paties išradimą. „Mūsų jaukus ir mielas namelis nuo spalio vidurio apaugs fantastiniais augalais. Stebėsime, kaip jie juda, kvėpuoja, kaip skleidžiasi žiedas ar žole rieda mažytė sėkla. Namelyje įsikurs mechanizuota gamta. Labai džiaugiamės, kad kurdami lėlių teatrą Klaipėdoje, plečiame savo ir žiūrovų suvokimą. Siekiame parodyti, kad jis, lėlių teatras, gyvas ir platus. Kad gali apsigyventi galvoje, ar mažoje sienoje, kad gali susirangyti į kamuolį ar sutilpti batų dėžutėje. Šį sezoną namelyje sutalpinsime augalus, kuriuos kūrė menininkas Vladas Suncovas. Labai kviečiame ateiti visus pasižvalgyti į fantastinius augalus. O gal vieną pavyks ir išsinešti?“ – dalijasi parodos koordinatorė Monika Mikalauskaitė-Baužienė.

Su Vladu Suncovu ir jo kūryba jau buvo galimybė susipažinti 2022 m. pavasarį vykusiose meistriškumo dirbtuvėse „Aktyvios erdvės“. Vladas Suncovas yra menininkas, kuriantis erdves. 2013 m. baigė karališkąją Danijos vizualių menų akademiją. 2015–2017 m. dėstė Vilniaus dailės akademijoje. Daugiau nei dešimt metų profesionaliai kuria instaliacijas, scenografiją, parodų ekspozicijas, architektūrą, dizaino objektus, rengia pedagoginius projektus. 2021 metais kartu su „Lithuanian Space Agency“ kūrė Lietuvos paviljoną Venecijos Architektūros bienalėje. Savo praktikoje Suncovas dažnai naudoja įvairias modulines ir transformuotis galinčias konstrukcijas. Pastaraisiais metais vis daugiau dirba su meno viešojoje erdvėje projektais.

Parodos atidarymas Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre – spalio 14 d. 13.30 val. Paroda veiks iki 2024 m. gegužės 31 d. Paroda skirta visiems nuo 4 metų.
Parodos atidarymas nemokamas.

Kviečiame ateiti!