Kviečiame į Jūratės Januškevičiūtės darbų parodos „Kas tu?“ atidarymą

2023, rugpjūčio 28 0 komentarų

Brangieji, kviečiame į Klaipėdos lėlių teatro įkūrėjos Jūratės Januškevičiūtės darbų parodos „Kas tu?“ atidarymą, kuris vyks rugsėjo 2 d. 17.30 val. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre (Vežėjų g. 4)

„Lėlių teatre lėlė gyvena tol, kol jos gyvavimo vieta – spektaklis – yra gyvas. Po to, kai spektaklis miršta, kai kurios lėlės ramiai guli muziejuose, kai kurios užbaigia savo dienas miestų sąvartynuose, o kitos netikėtai įgyja naujas formas ir tarnauja toliau.
Ši paroda – apie teatrinės lėlės pomirtinį gyvenimą. Parodoje ji atgimsta ir dažnai tampa visai kitu, sunkiai atpažįstamu herojumi. Lėlė gimsta iš naujo, bet jau ne tame teatriniame veiksme, o vaizduojamojo meno kūrinyje, kur gyvavimo taisyklės – kitos.
Gyventi joms dabar tenka plokštuminio STOPO būsenoje.
O dar dažniau jos tampa tik naujų kūrinių įkvėpėjomis ir tada egzistuoja visai kitomis sąlygomis, visai kitose išorinėse formose, kurios tik šiek tiek panašios į buvusį gyvenimą lėlių kino ar teatro scenoje.
Šioje parodoje yra ir keletas būsimų knygelių iliustracijų. Knygelių temos ir siužetai labai artimi seniai nebegyvenantiems spektakliams. Personažai veikia tose pačiose aplinkybėse, bet jau literatūriniame vyksme“, – dalijasi parodos autorė J. Januškevičiūtė.

Paroda veiks iki rugsėjo 22 d. Parodos lankymo laikas: II–IV 11.00–15.00 val., V 16.00–18.00 val., VI 11.00–14.00 val.
Jei norite apsilankyti parodoje, prašome informuoti apie tai bent dieną prieš apsilankymą tel. +37061529524 arba +37065279888.
Laiką galima rezervuoti ir elektroniniu paštu klaipedosleles@gmail.com

Labai visų laukiame