Kviečiame registruotis į dirbtuves su Jonu Klinkenbergu

2023, kovo 30 0 komentarų

Teatro kritikus, žurnalistus, tyrinėtojus ir visus, kurie nori įgyti naujų lėlių teatro menų analizavimo perspektyvų, kviečiame registruotis į dirbtuves su Jonu Klinkenbergu (Vokietija) „Nes juk visiems patinka lėlės!?! Kaip žvelgti į lėlių teatrą ir kaip apie jį kalbėti!“ Dirbtuvės vyks gegužės 2–3 d. ir yra tarptautinio lėlių teatro festivalio „Materia Magica“ dalis.

„Šventa ar vulgaru, pamokslas ar pramoga, aukštasis menas ar mėgėjiškas užsiėmimas? Pasaulinis paveldas ar šiuolaikinis menas? O gal eksperimentinis? Lėlių teatro menas, dažnai marginalizuojamas ir nustumiamas į vaikų žaidimų aikštelę, vis dėlto turi savo vietą plačioje scenos menų padangėje, nors ir yra sunkiai apibūdinamas“.

Įžangos apie lėlių teatro meną pavadinimu „Lūžio taškai“ pradžioje švedų šokio bei teatro kritikė Margareta Sörensen pristatys platų lėlių teatro lauką, baigdama Įžangą klausimu apie kritikus. „O kaip dėl kritikų? Sąžiningiausias ir paprasčiausias atsakymas būtų, kad per daug mūsų per mažai žino apie teatro formą, apibūdinamą kaip turtinga, klasikinė, drąsi bei avangardinė“.

Bet kaip prisiliesti prie šio plataus lėlių teatro meno lauko? Kaip parinkti žodžius šiai nuolat besikeičiančiai meno rūšiai? Kur ieškoti? Kaip įvardinti tai, ką matome? Ir kaip vertinti bei kritikuoti tai, ką patiriame?

Šių dirbtuvių metu mes pažvelgsime į garsias šios meno rūšies formas ir bandysime atrasti dramaturgines skirtingų požiūrių perspektyvas. Pradėdami nuo meno rūšies pagrindų, keleto istorinių pažiūros taškų bei dramaturginio palikimo, mes pažvelgsime į įvairius šių dienų lėlių teatro pavyzdžius. O praktiniai užsiėmimai leis tiesiogiai sudalyvauti procese. 

Kartu mes aptarsime tai, ką matome ir patiriame, išlavinsime kritinį požiūrį bei išgryninsime įgūdžius, kuriais naudosimės ateityje, žiūrėdami lėlių teatro spektaklius, turėdami omenyje tai, kad mes ketiname apie tai kalbėti bei rašyti. 

Jonas Klinkenbergas gyvena ir dirba Leipcige bei Dresdene. Jis studijavo teatro mokslą ir apie dešimt metų dirbo meno vadovu tarptautiniame lėlių teatro bei vizualaus teatro centre „Westflügel Leipzig“. Dėsto teatro istoriją ir dramaturgiją lėlių teatro katedroje Štutgarte ir dirba scenografu, žaidimų kūrėju, režisieriumi bei dramaturgu.

SVARBU. Dirbtuvės vyks anglų kalba (be vertimo). Susitikimai vyks Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda LT- 92234). Registruotis galima čia:

REGISTRACIJA

Daugiau informacijos tel. 861529524 arba el. p. klaipedosleles@gmail.com