KVIETIMAS REGISTRUOTIS Į LĖLININKO KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO KURSUS

2020, liepos 8 0 komentarų

Klaipėdos lėlių teatras kviečia aktorius, muzikantus, dailininkus ir kitus, norinčius pažinti lėlių teatro meną teoriniu ir praktiniu aspektu, jaučiančius, kad turi savyje lėlininkui reikiamų savybių, bei visus, besidominčius ar besižavinčius lėlių teatru, į lėlininko kvalifikacijos tobulinimo kursus.

Kursuose kviečiami dalyvauti lėlių teatru besidomintys žmonės, siekiantys tobulėti lėlių teatro meno srityje: įgyta patirtis vykdant scenos meno veiklą (studijuojant, mokantis ar dirbant) nėra būtinybė, tačiau – privalumas.

Lėlininkas – menininkas, kuriantis subtilų vaizdinių teatrą ir ieškantis teatrinės tiesos bei kalbos per objektą, per lėlę. Lėlių teatro pasaulyje atgaivinama tai, kas realybėje negyva, – tai kone pagrindinis lėlių teatro uždavinys, todėl labai svarbus tikras, nesumeluotas ir nuoširdus lėlininko ir lėlės santykis.

Šių metų rugsėjį–lapkritį vyksiančių kursų metu jūs turėsite išskirtinę galimybę mokytis, semtis žinių ir patirties iš geriausių šios srities specialistų Lietuvoje: sužinosite daugiau apie lėlių teatro meną (lėlių teatro istoriją, lėlių rūšis ir pagrindinius jų bruožus), lėlių teatro ypatybes, susipažinsite su Lietuvos ir užsienio teatrais; greta teorinių paskaitų vyks ir praktiniai užsiėmimai, kuriuose įsisavinsite pagrindinius atlikimo principus lėlių teatre, tobulinsite lėlių ar objektų valdymo įgūdžius, lavinsite sceninį kalbėjimą ir netgi turėsite puikią progą patys išmokti pasigaminti teatro scenai pritaikytą lėlę.

Šiais organizuojamais kursais Klaipėdos lėlių teatras siekia ne tik garsinti lėlių teatro meną, plėsti lėlininkų gretas Lietuvoje ir kurti pagrindą lėlių teatro mokyklai Klaipėdoje, bet ir suteikti darbo vietas – numatyta, kad jei kursuose atsiras arba užgims gabių ir lėlių teatro subtilybes jaučiančių žmonių, jiems bus pasiūlyta dirbti Klaipėdos lėlių teatre.

Lėlininko kvalifikacijos kursai nemokami, visus susidomėjusius ir norinčius juose dalyvauti kviečiame siųsti savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką elektroniniu paštu klaipedosleles@gmail.com iki š. m. rugpjūčio 15 d. Vietų skaičius ribotas (renkama 10 žmonių grupė). Mokymosi pradžia rugsėjo 7 d., pabaiga – lapkričio 20 d.

Numatoma intensyvi kursų programa, todėl derėtų suplanuoti savo veiklas taip, kad turėtumėte galimybę kursuose dalyvauti maksimaliai.

 

Daugiau informacijos tel. (8 46) 239932 arba el. p. klaipedosleles@gmail.com