Klaipėdos lėlių teatre premjera – lėlių spektaklis visai šeimai „KAS TU?“

2015, spalio 27 0 komentarų

„Kas tu?“ nėra kuriamas pagal parašytą pjesę ar literatūros kūrinį, bet spektaklio idėja kilo, kai Jūratei į rankas pakliuvo vaikiška Marce Lopez knygelė „Kas tu?“ Joje pasakojama, kaip ant suoliuko parke prie berniuko prisėdo Kažkas. Nesimpatiškas ir sekiojo visur iš paskos. Berniukas (spektaklyje jį pakeitė mergaitė) ant Kažko pyko, Kažko bijojo, Kažko klausė: „Kas tu?“

Siekiant išplėtoti siužetą buvo surengta kūrybinė laboratorija su Klaipėdos Marijos Montessori vaikų darželio ugdytiniais. Vaikai lėlių teatro menininkams pasakojo apie savo baimes, jas piešė.

„Gyvas susitikimas ir bendravimas su vaikais, jų piešiniai labai padėjo įsigilinti į temą, kurti charakterį. Įdomu, kad šiuolaikiniai vaikai labiausiai bijo zombių iš kompiuterinių žaidimų ir animacinių filmukų. Vienas keistesnių, pasikartojančių motyvų jų piešiniuose buvo žalias arba rožinis lietus. Manome, kad tai susiję su ekologija“, – komentavo aktorės A. Krupelytė ir R. Jankevičiūtė.

Režisierė J. Trimakaitė akcentuoja psichologinį spektaklio  „Kas tu?“ aspektą. „Visi mes turime baimių. Spektaklio tikslas  – atskleisti žiūrovui, jog baimė yra natūrali emocija, kuri būdinga visiems žmonėms ir lydi juos visą gyvenimą taip pat, kaip ir kitos emocijos: džiaugsmas, meilė, laimė. Norime  parodyti, kad baimė nėra tokia baisi, kaip ją įsivaizduojame, todėl nereikia su ja kovoti, tik susidraugauti, susigyventi“, – sakė spektaklio „Kas tu?“ režisierė J. Trimakaitė.

Lėlių konstruktorėms buvo svarbus, kad lėlės nebaugintų vaikų, todėl pasirinko joms minkštą porolono medžiagą.

Spektaklis vaikams nuo 3 m.

Režisierė – Jūratė Trimakaitė
Kompozitorius – Thomas Demay
Dalininkės – Thais Trulio, Marion Belot, Cerise Guyon
Kostiumų dailininkė – Aldona Trimakienė
Vaidina – Živilė Beniušytė, Aiva Krupelytė, Rūta Jankevičiūtė

Trukmė – 45 min.
Premjera – 2015 m. lapkričio 7 d.