Monikos Šlančauskaitės rankų darbo knygučių paroda „Mano abėcėlė“

2021, balandžio 8 0 komentarų

Nuo balandžio 8 d. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre pradeda veikti ir Monikos Šlančauskaitės 32-iejų rankų darbo knygučių paroda „Mano abėcėlė“.

Parodos autorė pastebi, kad parodą įkvėpė lietuviška abėcėlė: „Kai pradedame ko nors mokytis, dažniausiai pradedame nuo pačių paprasčiausių dalykų. Pavyzdžiui, kai mokomės rašyti ir skaityti, pradedame nuo abėcėlės. Tik išmokus raides, atsiveria stebuklingas pažinimo, kūrybos ir knygų pasaulis. Tai mane ir įkvėpė sukurti 32 (lygiai tiek, kiek lietuviškoje abėcėlėje yra raidžių) rankų darbo knygutes. O kiekvienoje knygutėje lietuviška abėcėlė įgaus vis naują ir kitokią formą. Kurdama šias knygeles į vieną sujungiau ne tik tris didžiąsias savo aistras (knygų iliustravimą, kaligrafiją ir knygrišybą), bet ir stengiausi panaudoti skirtingus įvairiais laikotarpiais ir įvairiose šalyse naudotus knygų rišimo būdus.“
Monika Šlančauskaitė akcentuoja, kad kurdama knygeles turėjo ir dar vieną tikslą, kurį iš dalies padiktavo karantinas, iš dalies – autorės požiūris į gyvenimą ir vartojimą, vartotojiškumą: „Visos šios knygutės pagamintos arba iš kartą jau panaudotų, arba iš perdirbtų, arba iš nuo kitų projektų likusių medžiagų“.

Pažiūrėję parodą lankytojai turės galimybę išbandyti japonišką knygrišybos būdą bei pasigaminti savo knygelę: tam bus reikalinga patinkanti saga ir apvali gumutė, kurią galima įsigyti bet kurioje siuvimo reikmenų parduotuvėje (svarbu, kad ji tilptų per išsirinktos sagos skylutes). Kitas knygelei reikalingas priemones parūpins Klaipėdos lėlių teatro edukacinis centras.
Paroda Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre veiks iki gegužės 2 d.

Kviečiame į nuostabų knygrišybos nuotykį!