Po spektaklio „Kas tu?“ – susitikimas su psichologe

2017, sausio 12 0 komentarų

Šį šeštadienį, sausio 14 d., Klaipėdos lėlių teatre, po spektaklio „Kas tu?“, žiūrovai kviečiami į susitikimą su psichologe Aurelija Ananjevaite. Trumpo užsiėmimo metu psichologė vaikus pamokys pratimų ir žaidimų, padedančių susidraugauti su savo baimėmis ir kitais vaikais. Su tėveliais bus diskutuojama apie tai, kaip svarbu kalbėti su vaikais apie jausmus, kaip padėti vaikams juos parodyti, suprasti fantazijų ir vaizduotės svarbą pažįstant emocijas.

„Jausmai labai svarbūs kiekvieno iš mūsų gyvenime. Jie ir suteikia spalvų mūsų būčiai, tačiau daugelis žmonių savo jausmų nesupranta, bijo, drovisi juos atskleisti. Ypač nejaukiai jaučiamės su savo baimėmis. Kuo baimę labiau neigiame – tuo ji didėja“, – sako psichologė A. Ananjavaitė, kuri jau dešimtį metų dirba su vaikais, konsultuoja tėvus ir mokytojus. Psichologė konsultacijose, praktiniuose seminaruose ir užsiėmimuose drauge su vaikais ir tėveliais siekia atpažinti sunkumų priežastis, geriau pažinti tiek kūną, tiek jausmus, mintis, padeda atrasti resursus, kurie praverstų įveikiant sunkumus.

Klaipėdos lėlių teatro spektaklis „Kas tu?“ žmoniškosios baimės prigimtį nagrinėja originaliomis meninėmis lėlių teatro priemonėmis. Spektaklio režisierė – lėlių teatro kūrėja Jūratė Trimakaitė – baigusi aktorystės studijas Lietuvos teatro akademijoje ir garsiausioje lėlių teatro meno mokykloje Šarlevilyje gyvena ir kuria Prancūzijoje. Su bendraminčiais iš skirtingų šalių ji yra įkūrusi trupę „23:50“.
Šios trupės nariai prancūzai kompozitorius Thomas Demay, lėlių konstruktorės Noemie Beauvallet, Marion Belot ir brazilė Thais Trulio bendradarbiavo su G. Trimakaite ir kurdami psichologinį spektaklį „Kas tu?“ Klaipėdos lėlių teatre.

Spektaklio idėja kilo, kai Jūratei į rankas pakliuvo vaikiška Marce Lopez knygelė „Kas tu?“ Joje pasakojama, kaip ant suoliuko parke prie berniuko prisėdo Kažkas. Nesimpatiškas ir sekiojo visur iš paskos. Berniukas (spektaklyje jį pakeitė mergaitė) ant Kažko pyko, Kažko bijojo, Kažko klausė: „Kas tu?“
Siekiant išplėtoti siužetą buvo surengta kūrybinė laboratorija su Klaipėdos Marijos Montessori vaikų darželio ugdytiniais. Vaikai lėlių teatro menininkams pasakojo apie savo baimes, jas piešė.
Spektaklio herojus įkūnijo ir unikalias lėles atgaivino aktorės Aiva Krupelytė, Živilė Beniušytė, Rūta Jankevičiūtė.
Spektaklio pradžia 12 val.

Daugiau informacijos:
www.klaipedosleliuteatras.lt
klaipedosleles@gmail.com
Tel. 846239932
Adresas: Vežėjų 4, Klaipėda