Prasideda registracija į kūrybines dirbtuves su garso menininku Simonu Nekrošiumi „Garso objektai“

2023, gegužės 12 0 komentarų

2023 m. birželio 5–9 d. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre

Penkių dienų trukmės dirbtuvėse garso menininkas Simonas Nekrošius supažindins dalyvius su skirtingais eksperimentinio akustinio bei elektroakustinio garsyno kūrimo metodais. Bus aptariama eksperimentinės muzikos bei garso meno aktualumas bei pritaikymas šiuolaikiniame kūrybos kontekste.

Dirbtuvių metu dalyviai patys gamins įvairius eksperimentinius garso objektus iš antrinių žaliavų rastų Klaipėdos apylinkėse. Susipažinsime su skirtingais garso sustiprinimo būdais bei generacijos principais. Tyrinėsime, kokios sąsajos vyrauja tarp vaizdo ir garso bei gamtos ir žmogaus sukeltų impulsų. Išmoksime pasigaminti kontaktinius bei magnetinius garso sustiprinimo ėmiklius ir jais bandysime įgarsinti skirtingus paviršius, materijas. Diskutuosime, kaip šie garsiniai eksperimentai gali būti pritaikomi kiekvieno iš dalyvių meninėje praktikoje.

https://www.instagram.com/simonasnekrosius/
https://www.youtube.com/c/simonasnekrosius


Simonas Nekrošius
– garso menininkas, eksperimentatorius. Nuo 2016 m. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys. Kuriantis, konstruojantis garso objektus, skulptūras ir juos įgalinantis savo performansuose. Būdingi „DIY“ ir „Ready-made“ veiklos principai. Autorius ieško netradicinių garso išgavimo formų, daug dėmesio skiria procesualumui, intuicijai, eksperimentams ir improvizacijai. Nuo 2015 m. nepriklausomos iniciatyvos, pasidaryk-pats meno projektų erdvės „Studium P“ vienas iš įkūrėjų ir veiklos vykdytojų.

Dirbtuvių eiga:
1. Susipažinimas bei dirbtuvių pristatymas.
2. Antrinių žaliavų rinkimas apylinkėse objektų kūrimui.
3. Objektų konstravimas. Mikrofonų gamyba bei pritaikymas.
4. Garsyno tyrinėjimas.
5. Dirbtuvių apžvalga bei pristatymas.

Dirbtuvių laikas:
birželio 5 d. 15–18 val., birželio 6–9 d. 10–18 val. (pertrauka 13–14:30 val.)

Registracija

Nuotraukose – akimirkos iš Simono Nekrošiaus performanso „Paraobjektai“. Gedimino Sass nuotraukos