Pristatomoji paskaita. Šiandienos lėlių teatras suaugusiesiems užsienyje

2021, lapkričio 17 0 komentarų

Lapkričio 25 d. 17.30 val. kviečiame į Aušros Bakanaitės parengtą paskaitą „Šiandienos lėlių teatras suaugusiesiems užsienyje“
Paskaitoje bus pristatytas trijų Europos šalių – Lenkijos, Čekijos ir Vokietijos – lėlių teatras, skirtas suaugusiųjų publikai. Paskaitos metu bus apžvelgiama bendroji suaugusiesiems skirtos lėlininkystės situacija šalyse, finansavimo sistemos ypatumai, lėlininkystės mokslai, festivaliai, grįžtamasis ryšys ir šiandieninės tendencijos.

Paskaita parengta bendradarbiaujant su Mareku Waszkieliu, Katerina Dolsenka, Mareike Gaubiz.

Marekas Waszkielis – Lenkijos lėlių teatro tyrinėtojas, istorikas, publikacijų lėlių teatro tema autorius, Varšuvos teatro akademijos Teatrologijos ir lėlių meno fakulteto filialo Balstogėje dėstytojas, garsinantis lėlių teatro meną tiek Lenkijoje, tiek užsienyje. Visą savo profesinį gyvenimą paskyrė darbui lėlių teatre. Prisidėdamas prie lėlių teatro vystymosi ir populiarinimo, M. Waszkielis tapo šios srities autoritetu šalyje ir pasaulyje, garsinančiu ne tik lenkų kultūros ypatybes, bet ir itin akcentuodamas lėlių teatro meno subtilybes.

Katerina Dolsenka – Čekijoje gyvenanti mokslų daktarė, lėlių teatro žurnalo Loutkář žurnalo vyriausioji redaktorė (nuo 2015 m.). Taip pat dėsto Alternatyvaus ir lėlių teatro katedroje, specializacija: čekų ir pasaulio lėlių teatro istorija ir teorija.

Mareike Gaubiz – Vokietijoje gyvenanti ir dirbanti lėlių meno forumo (Deutsches Forum für Figurentheater und Puppenspielkunst e.V.) dokumentacijos ir tyrimų centro vadovė.

Tiriamąjį darbą ir paskaitos parengimą finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė, rėmė Kaipėdos lėlių teatras, „UNIMA Lietuva“.

Paskaitą parengė ir skaitys Aušra Bakanaitė

Maloniai kviečiame dalyvauti!
Dalyvavimas nemokamas, tik būtina registracija el. p. ausrabakanaite@gmail.com

Susitinkame Klaipėdos lėlių teatre!