Nuo 2023 m. spalio 14 d. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre (Vežėjų g. 4) veikia Vlado Suncovo kinetinių skulptūrų paroda „Kaip šoka lapai?“ ir laukia visų, norinčių pažinti paslaptingą augalų pasaulį!
Ar kada atkreipėte dėmesį į krentantį medžio lapą? Kokius piruetus jis suka plaikstomas vėjo gūsio? Kaip grakščiai stiebiasi augalai, norėdami pasižiūrėti į saulės šviesą? Kaip keičiantis sezonams rangosi šakos? Parodos koordinatorė Monika Mikalauskaitė-Baužienė dalijasi: „Mūsų jaukus ir mielas namelis nuo spalio vidurio apaugo fantastiniais augalais. Kartu su parodos dalyviais stebėsime, kaip jie juda, kvėpuoja, kaip skleidžiasi žiedas ar žole rieda mažytė sėkla. Namelyje įsikūrė mechanizuota gamta. Labai džiaugiamės, kad kurdami lėlių teatrą Klaipėdoje, plečiame savo ir žiūrovų suvokimą. Siekiame parodyti, kad jis, lėlių teatras, gyvas ir platus. Kad gali apsigyventi galvoje arba mažoje sienoje, kad gali susirangyti į kamuolį arba sutilpti batų dėžutėje. Šį sezoną namelyje sutalpinsime augalus, kuriuos kūrė menininkas Vladas Suncovas. Labai kviečiame ateiti visus pasižvalgyti į fantastinius augalus. O gal vieną pavyks ir išsinešti?“
Su Vladu Suncovu ir jo kūryba jau buvo galimybė susipažinti 2022 m. pavasarį vykusiose meistriškumo dirbtuvėse „Aktyvios erdvės“. Vladas Suncovas yra menininkas, kuriantis erdves. 2013 m. baigęs karališkąją Danijos vizualių menų akademiją, daugiau nei dešimt metų profesionaliai kuria instaliacijas, scenografiją, parodų ekspozicijas, architektūrą, dizaino objektus, rengia pedagoginius projektus. 2021 m. kartu su „Lithuanian Space Agency“ kūrė Lietuvos paviljoną Venecijos Architektūros bienalėje. Suncovas dažnai naudoja įvairias modulines ir transformuotis galinčias konstrukcijas. Pastaraisiais metais vis daugiau dirba su meno viešojoje erdvėje projektais.
Pasak Vlado Suncovo, parodą įkvėpė knyga „Slaptas augalų gyvenimas“ ir noras su slaptu augalų gyvenimu supažindinti vaikus: „Parodoje nepamatysite tikrų gyvų augalų, tačiau išvysite kinetines skulptūras, kurias inspiravo tam tikros augalų savybės. Organiškas kinetinių skulptūrų judesys derinamas su lėlių teatre dažnai sutinkamu šešėlio efektu. Kiekviena judanti skulptūra parodoje atlieka kartotinį veiksmą, į kurį galima žiūrėti meditatyviai arba kiekvieną skulptūrą pastebėti kaip individualų personažą, skirtingose erdvėse atliekantį savo pasirodymą.“
Paroda skirta visiems nuo 4 metų, tačiau parodos autorius pastebi, kad „Paroda bus aktuali visiems, kurie domisi šiuolaikiniu menu, šiuolaikinėmis technologijomis, kuriems įdomu sužinoti apie slaptą augalų gyvenimą ir biomechaniką. Biomechanika – viena svarbesnių sąvokų, apibūdinančių šią parodą. Tai mechanikos sritis, įkvėpta biologijos: žinome, kad nemažai robotų technologijų kuriama remiantis gyvūnų pasauliu – matėme kaip šunys bėgiojančius robotus, paukščių skrydį kopijuojančius dronus, povandenius laivus, imituojančius žuvų judėjimą. Tačiau galime kurti tiek funkcionalius, tiek ir estetinį pasitenkinimą teikiančius robotus, įkvėptus augalų pasaulio.“
Parodoje dalyviai ne tik išvys Vlado Suncovo sukurtų augalų-robotų choreografinius pasirodymus, tačiau ir turės galimybę pasigaminti savo pačių kinetinę skulptūrą. Norint aplankyti parodą, būtina išankstinė rezervacija tel. nr.: +37046239932 arba +37061529524. Parodoje nuo sausio laukiamos ir organizuotos vaikų grupės, kreiptis tel. nr. +37060386036. Parodos darbo laikas: ketvirtadieniais ir penktadieniais 10.00–16.00 val., šeštadieniais ir sekmadieniais 11.00–13.30 val.
Paroda veiks iki 2024 m. gegužės 31 d.