Interaktyvi instaliacija „Kaltūnas“

Spektaklio aprašymas:

Vaikams nuo 4-erių iki 9-erių metų ir visai šeimai

Autorė ir režisierė – Saulė Norkutė
Scenografė – Šarūnė Pečiukonytė
Kūrybinė prodiuserė – Paulina Nešukaitytė
Garso dizaineris – Vladas Dieninis
Videomenininkas – Narvydas Naujalis
Bendaautoris – Darius Aladaitis

Instaliacijos kuratorė Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre – Monika Mikalauskaitė-Baužienė.

Instaliacijos atidarymas 2021 m. spalio 9 d. Instaliacija veiks iki 2022 m. birželio 30 d.

Instaliacija įsikūrusi Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre (Vežėjų g. 4).

Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Pirkti bilietą čia

  Šios žaismingos instaliacijos metu pasitelkiant istoriją apie mergaitę vardu Gabėta ir jos stebuklingus, įvairiausių galių turinčius spalvotus plaukus instaliacijos dalyviai kviečiami fiziškai keliauti per kuriamą pasakojimą. Dalyvius pasitiks skirtingose Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro vietose įkurtos ir atitinkama seka išdėliotos garsinės, vaizdinės, taktilinės instaliacijos. Vaikai, su šeima ar juos lydinčiais suaugusiaisiais, pasitelkę „Kaltūno“ istorijos žemėlapį, turės galimybę keliauti po instaliacijas (stoteles) ir, savarankiškai tyrinėdami, siedami įvairiausias detales, faktus bei nuojautas, kartu su artimaisiais išsiaiškinti Gabėtą ir jos šeimą ištikusį nuotykį.

  Taip pat šią instaliaciją 40 minučių trukmės ekskursijoje bus galima tyrinėti ir su kiek daugiau atsakymų ir žinių apie kaltūną turinčiu gidu-edukatoriumi, kuris be žemėlapio ves dalyvius per šią istoriją ir nuotykį ir kartu padės suprasti bei atsakyti, kas gi nutiko Gabėtai ir jos šeimai. Radus visus atsakymus dalyviai skatinami pamąstyti, ką mes darome, kai tokie dalykai nutinka ir mums patiems: tyrinėdami istoriją ir jos personažus instaliacijos dalyviai kartu kuria ir patį pasakojimą apie tai, kaip mes veikiame vieni kitus. Juk kartais labai maži dalykai pradeda didžiausius karus. Kad tam būtų įmanoma užkirsti kelią, dažnai tereikia įsiklausyti į save. Tuomet jausmų audros ir uraganai nurimsta – ne sunaikindami viską aplinkui, o nutiesdami kelią netikėtiems sprendimams.

  Šio projekto tikslas – skatinti nagrinėti įvairius informacijos šaltinius bei esamas situacijas, sujungti atskirus elementus į vientisą pasakojimą, lavinti kūrybiškumą atrandant ryšius tarp skirtingų elementų, raginti vaikus analizuoti savo jausmus bei juos reflektuoti.

  Klaipėdos lėlių teatro rėmėjai ir draugai
  lkt
  kms
  Klaipeda-+-Klaipeda-vert-sm
  LKI-juodas-skaidrus-1200px-1024x586
  ob
  liv
  erasmus
  norden1
  balticum
  vakaru-ekspresas
  laluna
  atsis
  svajoniu-vejos
  unima
  (internetui--jpeg)-(1)