Savaitgalį Klaipėdos lėlių teatre – svečiai iš Vilniaus: „Stalo teatro“ spektaklis „Kaip žvejys į dangų ėjo“ ir parodos „Sugrįžę iš jūros“ atidarymas

2020, birželio 26 0 komentarų

Birželio 27 d. 12 val. Klaipėdos lėlių teatre – teatro bičiuliai iš Vilniaus! Žiūrovai kviečiami į „Stalo teatro“ lėlių spektaklį „Kaip žvejys į dangų ėjo“. Spektaklis skirtas visai šeimai ir klausytojams nuo 4 metų.
Spektakliui medžiaga atkeliavo iš J. Basanavičiaus tautosakos bibliotekos – tai pasaka apie žvejį, kuris, norėdamas išsipirkti mylimąją, keliauja į kitą pasaulį ir atlieka įvairias užduotis. Drąsiai perėjęs jam nepažįstamą pasaulį bei įveikęs visas negandas, žvejys grįžta ir gyvena su savo išrinktąja.
Lėlių spektaklio „Kaip žvejys į dangų ėjo“ atlikėja ir scenografė Saulė Degutytė akcentuoja, kad „Dirbant su šia medžiaga buvo konsultuotasi su filologijos mokslų daktare, profesore Bronislava Kerbelyte, kuri teigia, kad pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus ir jo siekiai, keliamos amžinos problemos. Kam reikalingas toks pasakų sekimas? Pasak profesorės, nutolę nuo pasakų suaugusieji dažnai neranda progų pamąstyti apie gyvenimą ir žmonių tarpusavio sąntykius, pamiršta paklausti pasakų patarimo ir daug ką iš jų sužinoti apie protėvius, žmogaus prigimtį ir tą žinojimą perduoti savo vaikams. Taigi ši pasaka skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.“
Pasaką pasekti padeda minimalistinės lėlės, pagamintos iš jūros išplukdytų medžio gabalėlių, įvairūs objektai ir gyva muzika, atliekama kanklėmis, įvairiais perkusiniais ir pučiamaisiais instrumentais (muzikuoja – Gediminas Žilys).
Netrukus po spektaklio (13 val.) Klaipėdos lėlių teatre vyks lėlių teatro režisierės, atlikėjos, kūrėjos Saulės Degutytės lėlių ir objektų parodos „Sugrįžę iš jūros“ atidarymas. Atidarymo renginyje dalyvaus ir parodos autorė.
„Dažnai jūros išplautame medžio gabalėlyje įžvelgiu sustingusį žvilgsnį, judesį, charakterį, todėl vaikščioti pajūriu negaliu paprastai – žiūrint į susiraičiusį, ant smėlio gulintį pagalį, praslenka daugybė pasakų. Įkvėpta bangų plakamos jūržolės vaizdo, ką nors čia pat suplanuoju: sukursiu tą, ar tą, čia bus plaukia, o čia – sparnas. Aišku, tie vaizdiniai pasimiršta, tačiau kažkur pasąmonėje išlieka ir intuicijos atvesti įsikūnija kokiame nors paukštyje ar vėžlyje. Iš tų, daug metų rinktų dovanų, ir gimė ši paroda. Ir labai simboliška, jog atkeliavo į pajūrį – namo“, – mintimis dalinasi S. Degutytė.

Paroda veiks iki rugpjūčio 30 d.
Parodos atidarymo renginys ir lankymas nemokamas.
Bilietai į lėlių spektaklį „Kaip žvejys į dangų ėjo“ parduodami Klaipėdos lėlių teatre bei www.tiketa.lt.
Taip pat bilietus galite rezervuoti paskambinę telefonu +370 46 239932.
Perkant bilietus Klaipėdos lėlių teatre, bilieto kaina – 5 eurai, spektaklio dieną – 6 eurai.
Vaikams iki 2 metų bilieto pirkti nereikia.

Iki pasimatymo Klaipėdos lėlių teatre!

Klaipėdos lėlių teatro informacija