Kad tave žąsis!

Lėlių spektaklis vaikams nuo 5-erių metų
Pagal Martos Gusniowskos pjesę „Kad tave žąsis!“
Spektaklis su tekstu lietuvių kalba

Režisierė ir dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė
Kompozitorius – Donatas Bielkauskas
Dekoracijų konstruktorius – Karolis Makauskas
Veikia: Renata Kutaitė-Raudonienė, Vytautas Kairys, Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Kęstutis Bručkus

Trukmė – 45 min.
Premjera – 2018 m. gegužės 19 d.

Projekto partneriai: Lietuvos kultūros taryba ir Lenkijos institutas Lietuvoje

Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

  XXI amžiuje depresija tapo jaunų žmonių liga, tad kalbėti apie ją, išmokti atpažinti savo ir artimo žmogaus jausmus, analizuoti liūdesio, džiaugsmo, laimės priežastis svarbu jau su mažais vaikais. Tėvai ne visada išdrįsta, žino ir moka, kaip kalbėti su vaikais sunkiomis temomis, tad spektaklis „Kad tave žąsis!“ pagal Martos Gusniowskos pjesę kviečia šeimas paprastai ir šmaikščiai panagrinėti, kodėl mes kartais liūdime, ir kaip tapti laimingais.

  Marta Gusniowska – viena garsiausių Lenkijos pasakų kūrėjų, lėlių teatro dramaturgių. Autorė yra išleidusi daugiau nei 50 pjesių, išverstų ir į užsienio kalbas, taip pat ir į lietuvių kalbą. M. Gusniowskos kūryba įdomi tuo, kad rašytoja nevengia kalbėti net itin sudėtingomis temomis, kurias perteikia linksmomis ir žaismingomis istorijomis.
  Pagrindinė Martos Gusniowskos pjesės „Kad tave žąsis!“ herojė Žąsis gyvena liūdesy. Ji nebemato gyvenimo prasmės, jaučiasi nelaiminga ir nemylima. Kai į vištidę įsisuka Lapinas ir renkasi vištą vakarienei, ji pasiūlo save. Lapinas atsisako, tačiau spiriamas pasiūlo supažindinti Žąsį su savo geru bičiuliu Vilku. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė gyvenimo prasmės link.

  Pasak spektaklio „Kad tave žąsis!“ dailininkės ir režisierės, Klaipėdos lėlių teatro kūrėjos Gintarės Radvilavičiūtės, M. Gusniowskos pjesėje sudėtinga tema, stipri daugiasluoksnė dramaturginė medžiaga apie miško gyventojus pateikta labai paprastai ir su humoru. Spektaklyje paliečiama ir gyvenimo prasmės tema: „O kas yra prasmė? Tai, kas vienam žmogui prasminga, kitam – beprasmiška, tai, kas vienam – gera, kitam – bloga. Man atrodo, kad žmogaus gyvenimo prasmė yra būti laimingam ir džiaugtis gyvenimu, tobulėti, kurti ir duoti ką nors vertingo kitiems, tačiau kiekvienas žmogus gali atrasti savo gyvenimo prasmę ir ji gali būti visai šalia, kartais ten, kur tu mažiausiai to tikiesi“, – samprotavo G. Radvilavičiūtė.

  Daugiau spektaklių kategorijoje Vaikams

  Klaipėdos lėlių teatro rėmėjai ir draugai
  lkt
  kms
  Klaipeda-+-Klaipeda-vert-sm
  LKI-juodas-skaidrus-1200px-1024x586
  ob
  liv
  erasmus
  norden1
  balticum
  vakaru-ekspresas
  laluna
  atsis
  svajoniu-vejos
  unima
  (internetui--jpeg)-(1)