Lėlių spektaklis medžiuose „Ieškoma: teisybė“

Lėlių spektaklis visai šeimai
Pagal Charles Perrault (Šarlio Pero) pasaką „Nykščiukas“

Režisierė – Vera Rozanova
Dailininkė – Thais Trulio
Lėlių konstruktorius – Lucas Prieux
Medžių laipiojimo instruktorė – Gaelle Girardot
Vaidina: Aušra Bakanaitė, Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Vytautas Kairys, Kęstutis Bručkus

Trukmė – 50 min.
Premjera – 2016 m. liepos 17 d.

Spektaklis vyksta Klaipėdos skulptūrų parke

Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

  Spektaklio „Ieškoma: teisybė“ veiksmas vyksta ne tradicinėje Klaipėdos lėlių teatro erdvėje, o viename iš uostamiesčio parkų. Žiūrovai spektaklio siužetą seks eidami paskui pasakotojus ir stebėdami lėlių teatro priemonėmis sukurtą vaizdinių pasaulį. Pasakos personažus – Nykščiuką, Nykščiuko šeimą, Milžinus – įkūnys kaukės ir įspūdingos lėlės medžiuose.

  Visai šeimai skirtą pasaką „Ieškoma: teisybė“ Klaipėdos lėlių teatras sukūrė bendradarbiaudamas su lėlių teatro menininkais iš Prancūzijos, baigusiais lėlių teatro studijas Šarlevilyje.

  „Pasaka įdomi tuo, jog joje vyksta melo ir tiesos sankirta, – pristato pagrindinę spektaklio temą režisierė Vera Rozanova. – Kūrinyje pateikiami klaidingi faktai, iškreipta istorija. Tai provokuoja žiūrovus abejoti, mąstyti ir ieškoti savo atsakymų į klausimus. Šiandienos informacijos sraute taip pat daug netiesos, kuri dažnai priverčia suabejoti ilgus amžius formuotomis vertybėmis. Kaip atskirti, kas yra tiesa, kuo vadovautis? Šio spektaklio veikėjai ir žiūrovai atsakymų ieškos drauge“, – intrigavo režisierė.

  Lėlių spektaklis medžiuose „Ieškoma: teisybė“ provokuoja ne tik turiniu, netradicine veiksmo erdve, bet ir forma. Pasakoje veikia išskirtinai tik iš gamtinių medžiagų sukurtos skirtingų tipų lėlės: kotinės, pirštininės, marionetės, kaukės, objektai. Visos jos skirtingai valdomos ir turi savitas funkcijas bei paskirtį. Lėles valdantys Klaipėdos lėlių teatro aktoriai šiame spektaklyje vaidina ir kaip dramos aktoriai.

  Daugiau spektaklių kategorijoje Vaikams

  Klaipėdos lėlių teatro rėmėjai ir draugai
  lkt
  kms
  Klaipeda-+-Klaipeda-vert-sm
  LKI-juodas-skaidrus-1200px-1024x586
  ob
  liv
  erasmus
  norden1
  balticum
  vakaru-ekspresas
  laluna
  atsis
  svajoniu-vejos
  unima
  (internetui--jpeg)-(1)