Namai

Lėlių spektaklis vaikams nuo 5-erių metų
Spektaklis inspiruotas Gendručio Morkūno apysakos „Iš nuomšiko gyvenimo“
Spektaklis be teksto

Kūrybinė komanda: Aušra Bakanaitė, Gintarė Radvilavičiūtė, Virginija Rimkaitė, Justina Kalnietytė, Verdenė Monika Valkiūnaitė, Donatas Bielkauskas (Donis), Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Kęstutis Bručkus

Trukmė – 35 min.
Premjera – 2019 m. birželio 15 d.

Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

  Dauguma iš mūsų vaikystėje esame žaidę „namus“. Žaisdavome juos pagal tam tikrą modelį, kurį įsivaizduodavome, arba kurį matydavome savo šeimose: yra tėtis, yra mama, mama augina gėlę vazone, o tėtis turi kaklaraištį, kartais tėtis ir mama juokiasi, o kartais kažkodėl pykstasi. Žaisdami „namus“ mes visada stengdavomės prisiminti, ką daro tėčiai ir ką daro mamos, tam, kad būtume labai tikroviški. Labai dažnai viską sustiprindavome, kad efektas būtų didesnis, nors realiame gyvenime labai jautriai reaguodavome į bet kokius, net ir menkiausius, tėvų kivirčus.

  Spektaklyje „Namai“ matome du žmones: jų santykiai, prasidėję nuo balto popieriaus lapo, lankstosi, klijuojasi, plėšosi, glamžosi, bando atrasti tinkamus kampus, galiausiai susideda į gyvenimą. Spektaklyje paprastai ir įtaigiai atsiskleidžia, kaip pamažu vystosi dviejų žmonių draugystė, išauga į meilę, į bendrą gyvenimą kartu, kuriame yra ir juoko, ir rūpesčio. Mažiesiems žiūrovams stengiamasi parodyti, kad už visų menkų tėvų nesutarimų vis tiek slypi didelė ir stipri meilė.

  O kas žino, gal tėvai – tai „namus“ vis dar žaidžiantys vaikai…

  * * *

  2020 m. Klaipėdos lėlių teatro spektaklio „Namai“ kūrybinė komanda buvo nuominuota „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimui spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje.
  2020 m. 12-ame Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje-konkurse „Aitvaras“ lėlių spektaklio „Namai“ aktoriai Monika Mikalauskaitė-Baužienė ir Kęstutis Bručkus įvertinti Geriausio aktoriaus ir aktorės nominacija.

   

  Daugiau spektaklių kategorijoje Vaikams

  Klaipėdos lėlių teatro rėmėjai ir draugai
  lkt
  kms
  Klaipeda-+-Klaipeda-vert-sm
  LKI-juodas-skaidrus-1200px-1024x586
  ob
  liv
  erasmus
  norden1
  balticum
  vakaru-ekspresas
  laluna
  atsis
  svajoniu-vejos
  unima
  (internetui--jpeg)-(1)