Sveikiname su Naujaisiais Metais!

2022, gruodžio 31 0 komentarų

Brangūs Klaipėdos lėlių teatro draugai, byra paskutinės metų valandos, minutės, sekundės. Turbūt ne vienas iš mūsų šiomis dienomis stabtelėjo permąstyti metų įvykių, pasiekimų, praradimų, įkvėpimų, atradimų. Vasarį prasidėjęs karas dar labiau paskatino vertinti, ką turime.
Šiais metais ieškojome grynumo – kasdienybėje, buvime, mene, kūryboje, ryšyje. Ieškojome grynumo, kuris įkvėptų ir pačius, ir kitus. Esame dėkingi žmonėms, kurie pas mus atėjo, pažintims ir draugystėms, kurios skleidėsi, patirtims, kurias įgijome.

2022-ieji buvo gausiai apdovanoti premjeromis: kovą šventėme teatrinės edukacijos „Mechaninis stebuklas“ (rež. Aušra Bakanaitė) premjerą, liepą – lauko reginio „Apie žuvis ir žmones“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė), o spalio pabaigoje įvyko šviesų ir objektų spektaklio „Tunelis“ premjera (rež. Miha Golob). Gruodį susitikome jaukiajame „Kalėdų Senelio namelyje“.

Džiaugiamės ir šiais metais turėję galimybę rodyti savo spektaklius Lietuvos ir užsienio lėlių teatrų festivaliuose: gegužę dalyvavome XXII tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Kaunas puppet 22“, „Baltic Visual Theater Showcase“ Taline (Estija), liepą bangavome „Jūros šventėje“, rugsėjį dalyvavome Panevėžio lėlių vežimo teatro organizuojamame tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Lėlė gatvėje 2022“, rugsėjo pabaigoje – Liublianos lėlių teatro (Slovėnija) organizuotame festivalyje „Lutke“. Su edukacijomis ir spektakliais lankėmės Klaipėdos rajone, Vakarų Lietuvos regione, rengėme kūrybines dirbtuves negalią turintiems žmonėms.

Taip pat esame laimingi ir dėkingi, kad šiais metais turėjome galimybę mokytis: jau daugelį metų jautus poreikį kelti Klaipėdos lėlių teatro ir visos suinteresuotos lėlininkų bendruomenės profesinį tobulėjimą, šiais metais šiam tikslui buvo surengti net treji mokymai: meistriškumo dirbtuvės su Miha Golob, kūrybinės dirbtuvės apie išskleidžiamas modulines struktūras su architektu, scenografu, tarpdisciplininio meno kūrėju Vladu Suncovu ir kūrybinės dirbtuvės apie dramaturgiją lėlių teatre su Tekle Kavtaradze.

2022-ųjų m. pirmąjį pusmetį Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre raizgėsi ir rangėsi interaktyvi instaliacija „Kaltūnas“, o nuo rudens čia apsigyveno nuotaikingoji Antano Dubros interaktyvi paroda „Dzotukės“. Klaipėdos lėlių teatre taip pat turėjome parodų: Lauros Jagėlaitės iliustracijų parodą, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos skulptūros ir grafikos mokinių darbų ekspoziciją, BLON festivalio Animacijos personažų bei Klaipėdos lėlių teatro archyvinių spektaklių lėlių parodą.

Tiek daug įvykių. Tiek patyrimų.

Visko nebūtų įvykę, jei ne Klaipėdos lėlių teatre kuriantys žmonės, dirbantys, plušantys, svajojantys, norintys, tikintys žmonės: Aušra Juknevičienė, Gintarė Radvilavičiūtė, Vytautas Kairys, Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Renata Kutaitė-Raudonienė, Aušra Bakanaitė, Asta Valė, Agnė Jablonskytė, Agnė Pulokaitė, Kęstutis Bručkus, Paulius Vendelis, Virginija Rimkaitė.

Mūsų kelias nebūtų toks, koks buvo, jei ne mus supantys žmonės, organizacijos, įstaigos. Esame itin dėkingi už lėlių teatro meno palaikymą ir paramą Klaipėdos miesto savivaldybei, Lietuvos kultūros tarybai, Lietuvos lėlininkų bendruomenei, partneriams Scenos meno kritikų asociacijai, bičiuliams Liublianos lėlių teatrui, Vilniaus teatrui „Lėlė“, Kauno valstybiniam lėlių teatrui, „Stalo teatrui“, Panevėžio lėlių vežimo teatrui, už palaikymą, pagalbą ir žinias dėkojame Sauliui Karaliui, brangiam teatro draugui Audriui Karečkai, ačiū apie mus rašantiems ir kalbantiems teatro kritikams, ačiū nuostabius reportažus apie mūsų teatrą kuriančioms Agnei Bukartaitei ir Jovitai Gaižauskaitei, LRT televizijai ir visiems žurnalistams, padedantiems garsui apie mus sklisti greičiau ir plačiau, ačiū kūrėjams, menininkams, pedagogams, lėlių teatro draugams, artimiesiems.

Ir žinoma, ačiū jums, mūsų mielieji, brangieji žiūrovai. Kad esate, kad esame, kad, atrodo, ieškome to paties.
Plėskimės į kitus metus.

Tikrumo ir grynumo –