Sveikiname su Naujaisiais metais!

2022, sausio 4 0 komentarų

Kokie 2021-ieji! Įdomūs, kūrybingi, darbingi, energingi, juokingi, pilni atradimų, kartais nusivylimų. Esame dėkingi už lėlių teatro meno palaikymą ir nuoširdžią paramą Klaipėdos miesto savivaldybei ir Lietuvos kultūros tarybai, Lietuvos lėlininkų bendruomenei, teatro partneriams Scenos meno kritikų asociacijai, Vilniaus teatrui „Lėlė“, Kauno valstybiniam lėlių teatrui, „Stalo teatrui“, Nidos KTIC „Agila“, „As is presenting arts“ ir visiems visiems, kurie buvo ir yra kartu su Klaipėdos lėlių teatru nuo įkvėpimo iki iškvėpimo.

Džiaugiamės, kad 2021 m. pelnytas aukščiausias Lietuvos scenos apdovanojimas „Auksinis scenos kryžius“ bei „Padėkos kaukė“ už spektaklį „Didysis sprogimas“ (rež. Zvi Sahar), išleistos net 3 premjeros: „Istorijos iš FLUXUS dėžutės“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė), lėlių ir objektų teatro instaliacija „Tarp Žemės ir Dangaus“ (rež. Karolina Jurkštaitė), interaktyvus judesio ir objektų spektaklis kūdikiams „Be galo, be krašto“ (rež. Birutė Banevičiūtė), įvyko puikusis ir nepakartojamas tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“, į kurį suvažiavo lėlininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Slovėnijos, Prancūzijos, Vokietijos, su žiūrovais pagaliau susitiko išsiilgtasis Kalėdų Senelis „Kalėdų Senelio namelyje“. Negalime nepaminėti interaktyvios instaliacijos „Kaltūnas“, kuri Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre raizgysis iki kitų metų birželio pabaigos, dėkojame už tai jo autorėms Saulei Norkutei ir Šarunei Pečiukonytei. Sunku suskaičiuoti visas Klaipėdos lėlių teatro vykdytas edukacijas, kurios skleidėsi nuo Skuodo iki Juodupės, nuo Šiaulių iki Palangos, ir dar daug daug kitų Lietuvos miestų ir miestelių vaikų susipažino su profesionaliuoju lėlių teatro menu.

Ir viso to nebūtų įvykę, jei ne kūrybingieji, talentingieji ir savo profesijai atsidavę Klaipėdos lėlininkai: Aušra Juknevičienė, Gintarė Radvilavičiūtė, Vytautas Kairys, Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Renata Kutaitė-Raudonienė, Aušra Bakanaitė, Kęstutis Bručkus, Paulius Vendelis, Virginija Rimkaitė, Asta Valė, Kamilė Andriuškaitė, Agnė Jablonskytė, Agnė Pulokaitė, Ūkana Kapačauskaitė, Audrius Karečka.

Mes kartu esame džiaugsmas ir tuo džiaugsmu dalijamės kartu su visais!
Būkime sveiki ir susitikime jau 2022-aisiais!