Virtualus parodos “Mažieji pasauliai” atidarymas

2020, lapkričio 11 0 komentarų

Nuo lapkričio 25 dienos 18 val. duris atveria Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro paroda „Mažieji pasauliai“, nukelsianti į neeilinę ekspediciją po lėlišką, sumažintą, dar neatrastą ir nepatirtą miniatiūrų pasaulį.

Kol kas paroda virtuali, tačiau, kai tik situacija pasikeis, kviečiame visus eksponatus pamatyti gyvai!
Jaukiai sutūpę palėpėje galėsime pamatyti lietuvių lėlinės animacijos filmą „Matilda ir atsarginė galva“ (rež. Ignas Meilūnas), o po peržiūros susipažinti ir su filmo kūrimo subtilybėmis: išvysime filmo lėles, scenas, kadruotes ir kitus svarbius elementus. Kad vieno filmo nebūtų per mažai, gruodžio 5 d. kviesime į vaikų ir suaugusiųjų lėlinės animacijos filmų seansus. Pažiūrėję filmą kelionę tęsime toliau: nusileidę laiptais žemyn stabtelėsime prie Gretos Alice sukurtų iliustracijų, bandysime užsidėti akinukus, padėsiančius pamatyti pasislėpusius mažus pasaulius. Pakreipę galvas pamatysime daug nuotraukų ir nustebsime netikėtai išvydę užfiksuotas žmonių gyvenimo situacijas „Biržų duonos“ gaminių pasaulyje. Tada vėl pajudėsime ir pasieksime Elenos Selenos kurtas erdvines iliustracijas, kuriose apsigyvens mums dar nepažįstami veikėjai. Tada žengsime pirmyn, atidarysime duris, už kurių bus šiek tiek tamsiau. Bet neverta išsigąsti, ten – Indrės Ercmonaitės sukurtos mini galerijos, kviesiančios pažinti sumažintą galeriją ir jos kūrinius. Sugrįžę atgal ir pasukę į dešinę, galėsime tapti tikrais nuotykių ieškotojais, milžinais, viską matančiais tarsi iš paukščio skrydžio: ten, žemai, pasigėrėjimą kels emocijų, nuotykių ir potyrių kupini Karolio Liekio sukurti mažieji pasauliai. Ar jūs jiems pasiruošę? Tikime, kad taip. Tada išeisime į Edukacinio centro kiemelį: čia apstu Šilutės meno mokyklos dailės skyriaus mokinių kūrybiškų pasaulėlių, jų miestų, kaimelių, žmonių ir gyvūnų. Nebijokite jų panagrinėti. Galiausiai visi, gal kartu, o gal atskirai, eisime į didelį platų pasaulį, ir galbūt jame, būdami truputį kitokie nei buvome prieš tai, atrasime daugybę įspūdingų mažų pasaulėlių, kuriuose taip gera pabūti.
Būkite atviri, leiskite sau fantazuoti, ateikite ir susipažinkite su paslaptingais pasauliais, žaismingai išsibarsčiusiais Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre. Nauja ir neatrasta. O tam, kad surastum, reikia tik pažvelgti. Pažvelgti ir pamatyti ištisus pasaulius, vaizduotėje besidriekiančius iki pat dangaus, kosmoso, begalybės.

Paroda Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre veiks iki 2021 m. rugpjūčio 1 d.