Žilvino Jagėlos plakatų parodos atidarymas

2019, spalio 8 0 komentarų

Spalio 19 d. 17 val. Klaipėdos lėlių teatre vyks Žilvino Jagėlos plakatų parodos atidarymas.

Žilvinas Jagėla (1989) yra Vilniuje gyvenantis iliustratorius ir muzikantas, baigęs architektūros studijas. Nuo mažens piešia, domisi karikatūromis, komiksais, animaciniais filmais. 2013 metais pradėjo kurti koncertų plakatus, pamažu pereidamas į piešinių apdorojimą ir piešimą kompiuteriu. Iki šiol kuria beveik visus plakatus ir viršelius grupei „Arklio Galia“, kurioje dainuoja ir groja bosine gitara. Taip pat Žilvinas piešia iliustracijas etiketėms, žemėlapius, logotipus, kartais kuria animaciją.

Parodoje galima išvysti 2014–2019 m. sukurtus plakatus, taip pat keletą kitų iliustracijų. Mėgstamiausi piešinių motyvai – purvas, chaosas, įvairios kūno deformacijos ir vulgarybės – dažniausiai yra aliuzija į praėjusio amžiaus pabaigos amerikietiškus animacinius serialus, kurių iliustracijų autoriui vaikystėje teko garbė prisikimšti pilnas akis.

Iki šiol sudėtingiausias Žilvino darbas „1000 Žilvino Jagėlos gaidžių“ (2014–2015 m.) buvo piešiamas 28 dienas, o spalvinamas – dar ilgiau. Tai buvo atsakas į piešinių seriją ,,1000 Vidmanto Aškinio gaidžių“, šiek tiek seniau sukurtą gero Žilvino draugo V. Aškinio. Tokio gaidžių kiekio atsiradimo priešistorė prasidėjo nuo paskaitoje išgirsto seno kinų anekdoto:

Pas dailininką ateina turtuolis ir sako:
– Man reikia, kad tu nupieštum gaidį.
– Gerai. Ateik po metų, – atsako dailininkas.
Turtuolis ateina po metų ir sako:
– Prieš metus prašiau tavęs nupiešti gaidį, ar jau nupiešei?
Dailininkas pasiima baltą popieriaus lapą ir nupiešia gaidį.
– Kodėl negalėjai prieš metus nupiešti? – klausia turtuolis.
– Turiu tau kai ką parodyti.
Dailininkas nusiveda turtuolį į kitą kambarį, o ten – tūkstantis lapų su tūkstančiu gaidžių, kuriuos jis visus metus piešė, kad išmoktų nupiešti tobulą gaidį.

Atidaryme dalyvaus ir pats plakatų autorius.
Atidarymo metu bus galima įsigyti plakatą „1000 Žilvino Jagėlos gaidžių“.
Daugiau Žilvino Jagėlos darbų: www.facebook.com/zilvinas.jagela ir Žilvinas Jagėla Illustration

Renginys nemokamas!